رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

روحانی: کیفیت تولیدات و حفظ محیط زیست اولویت اصلی دولت در توسعه صنعت است

14:06 - 10 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۱۵۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس جمهور گفت: کیفیت تولیدات و حفظ محیط زیست اولویت اصلی دولت در توسعه صنعت نفت بوده و هست و رسانه‌ها مردم را از تاثیر سرمایه گذاری‌ها و کیفیت تولیدات نفتی در محیط زیست و سلامت عمومی آگاه کنند.

روحانی: کیفیت تولیدات و حفظ محیط زیست اولویت اصلی دولت در توسعه صنعت نفت بوده و هستگروه سیاسی ؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز پنجشنبه ۱۰ مرداد در جمع مدیران شرکت پالایش نفت تبریز گفت: کیفیت تولیدات و حفظ محیط زیست اولویت اصلی دولت در توسعه صنعت نفت بوده و هست و رسانه‌ها مردم را از تاثیر سرمایه گذاری‌ها و کیفیت تولیدات نفتی در محیط زیست و سلامت عمومی آگاه کنند.

رئیس جمهور با تبریک و قدردانی از صنعت نفت و شرکت پالایش نفت تبریز برای افتتاح طرح‌های بزرگ نفت و گاز در استان آذربایجان شرقی، گفت: امروز با کیفیت بسیار خوب تولیدات شرکت پالایش نفت تبریز می‌توان این پالایشگاه را پاک نامگذاری کرد که به حفظ سلامتی و محیط زیست مردم کمک می‌کند.

روحانی در جلسه افتتاح طرح‌های شرکت پالایش نفت تبریز با ابراز خرسندی از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های استانی در این سفر، گفت: افتتاح پروژه آب و برق با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان و شرکت پالایش نفت تبریز با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان و در مجموع در کنار دیگر طرح‌ها و در یک سفر به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان، نشانگر پیشرفت و حرکت خوب بخش اقتصادی کشور است.

روحانی با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت‌های همکار این وزارتخانه کار بسیار بزرگی را طی فعالیت دولت تدبیر و امید انجام داده‌اند، افزود: الان در گازوییل و بنزین به خودکفایی رسیدیم و حتی صادرات هم انجام می‌شود و در زمینه گاز نیز با خودکفایی در این بخش در فصل زمستان بدون واردات از کشور‌های همسایه روی پای خود ایستاده‌ایم.

رئیس جمهور تأکید کرد: در زمینه تولید و صادرات تا یکسال زمان نیاز بود که با برداشته شدن تحریم‌ها به تولید برسیم، اما با اجرایی شدن برجام و تلاش‌های وزارت نفت تقریباً در چند ماه به رقم‌های مطلوب در تولید و صادرات رسیدیم که این نشانگر همت بلند وزارت نفت، مهندسان و کارکنان این وزارتخانه است.

روحانی ادامه داد: در میدان‌های مشترک با کشور‌های همسایه نیز پیشرفت‌های بسیار خوبی انجام شده که امروز برابر یا حتی بیشتر از آنان تولیدات نفتی و گازی انجام می‌شود.

رئیس جمهور اهمیت مسأله محیط زیست و کیفیت محصولات نفتی و گازی را خاطر نشان و تصریح کرد: در اولین قدم بنزین پتروشیمی که آلودگی زیادی در حدود ۵۰ هزار ppm تولید می‌کرد، کنار گذاشته شد و امروز با کاهش این رقم آلودگی تحول بسیار بزرگی برای سلامتی مردم انجام شده است.

روحانی با درخواست از رسانه‌ها برای توضیح مزایای سالم‌سازی و پاکسازی محصولات نفت و گازی برای مردم، گفت: پالایشگاه‌های کشور، بنزین یورو ۵ و ۴ را به یک قیمت می‌فروشند که این کیفیت بنزینی برای ارتقاء سلامت مردم بسیار مهم است و بنزین و گاز معمولی است که به سلامتی مردم آسیب می‌زند و این نعمت مخفی باید برای مردم توضیح داده شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته امروز مردم با نگاهی ساده به آب و هوای شهر‌های خود متوجه خواهند شد که کیفیت آب و هوا نسبت به گذشت تغییر قابل توجهی یافته است، افزود: اعلام این آمار توسط رسانه‌ها به مردم بسیار مهم است و البته در زمینه گاز، رفاه مردم علاوه بر مسایل محیط زیستی حائز اهمیت است.

روحانی با تأکید بر اینکه وزارت نفت در گازرسانی به روستا‌ها کار بسیار بزرگی انجام داده است که در آینده نیز ادامه خواهد داشت، افزود: در سال ۳ هزار روستا به شبکه گاز کشور متوسل می‌شود که این مهم علاوه بر مزایای رفاهی برای محیط زیست نیز بسیار مهم است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *