پیش بینی کاهش نسبی دما در همه مناطق کشور/کیفیت هوا سالم است

11:11 - 10 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۰۹۵
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی ۳ روز آینده تشریح کرد.

پیش بینی کاهش نسبی دما در همه مناطق کشور/کیفیت هوا سالم استامین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار ، با اشاره به شرایط جوی کشور، گفت: در سه روز آینده در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و نقاطی از هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر‌های هم رفتی گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.


وی ادامه داد: امروز با شمالی شدن جریانات بر سواحل دریای خزر افزایش ابر در برخی مناطق استان‌های گیلان و مازندارن همراه با بارش‌هایی به صورت پراکنده و کاهش دما رخ خواهد داد که این شرایط تا روز شنبه برای سواحل شمال تداوم دارد.


کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین بعدازظهر امروز روی ارتفاعات البرز مرکزی در شمال استان‌های البرز، قزوین و تهران افزایش ابر و بارش‌های پراکنده‌ای را انتظار داریم.


نقشینه با بیان اینکه روز جمعه و شنبه باز هم در سواحل شمال و ارتفاعات البرز مرکزی شرایط بارش پراکنده وجود دارد، گفت: روز شنبه گستره بارش‌ها به نیمه غربی خراسان شمالی هم کشیده خواهد شد.


وی ادامه داد: روز شنبه برای برخی نقاط از شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.


نقشینه با بیان اینکه در سه روز آینده نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زبل وزش باد شدید خواهد داشت، گفت: با افزایش سرعت وزش باد خیزش گرد و خاک را انتظار داریم.


وی ادامه داد: تهران امروز و فردا آسمانی صاف تا کمی ابری خواهد داشت بعدازظهر‌ها وزش باد و افزایش ابر در ارتفاعات با احتمال بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بیشین دما در تهران ۴۰ درجه خواهد شد، افزود: شنبه بیشینه هوا در تهران به ۳۹ و یکشنبه به ۳۷ درجه خواهد رسید.


وی ادامه داد: سواحل شمال هم تا روز شنبه کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه را تجربه خواهند کرد.


کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه اهواز با دمای ۴۸ درجه گرم‌ترین منطقه در کشور است، گفت:در بیشتر مناطق کیفیت هوا سالم است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *