رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نجات محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در محل اجرای حکم

9:47 - 10 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۰۸۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی گفت: با تلاش  و میانجیگری همکاران دادسرا حاضر در محل اجرای حکم، اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.

نجات محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در محل اجرای حکمبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان از رهایی یک محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم پای چوبه دار خبر داد.

رییس شورای قضایی استان زنجان در تشریح  این پرونده اظهار داشت: مقتول در سال ۱۳۸۷  از ناحیه سر به قتل می‌رسد که پس از آن متهم با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می‌شود. پس از تحمل ۱۱ سال حبس در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود که با تلاش همکاران قضایی و اداری دادسرای زنجان در محل اجرای حکم در زندان مرکزی زنجان  و اخذ رضایت  اولیای دم زندگی دوباره یافت.

وی اضافه کرد: پس از صدور حکم قصاص قاتل در شعبه یک کیفری استان زنجان و تأیید از سوی شعبه ۱۱ دیوانعالی کشور، حکم در هشت مرداد ماه در مرحله اجرا  بود که با تلاش  و میانجیگری  همکاران دادسرا  حاضر در محل اجرای حکم اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل با ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *