رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

یک کلاغ چهل کلاغ در بوستان غدیر قم

17:14 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۰۴۹
رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم می گوید: تعداد لاشه‌های کشف شده به ۳۰ مورد هم نمی‌رسد و با توجه به اینکه تعداد تلفات محدود است و مرگ و میر در گونه دیگری مشاهده نشده، احتمال شیوع بیماری واگیردار وجود ندارد.

یک کلاغ چهل کلاغ در بوستان غدیر قمبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، طی ساعات گذشته انتشار فیلمی از کشف لاشه تعدادی کلاغ در پارک غدیر قم، فضای مجازی را تحت تاثیر قرار داده است. در توضیحات این فیلم، تعداد لاشه‌های کشف شده کلاغ صد‌ها مورد گزارش شده است. ماجرایی که ظاهرا حکایت همان یک کلاغ چهل کلاغ است.

 

 


محمدرضا عابدی، رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در این باره به خبرنگار گروه جامعه می‌گوید: تعداد لاشه‌های کشف شده به ۳۰ مورد هم نمی‌رسد و با توجه به اینکه تعداد تلفات محدود است و مرگ و میر در گونه دیگری مشاهده نشده، احتمال شیوع بیماری واگیردار وجود ندارد.


وی با بیان اینکه لاشه‌ها برای انجام آزمایش‌های لازم در اختیار مسئولان دامپزشکی استان قم قرار گرفته می‌افزاید: لاشه‌ها مورد آزمایش قرار گرفته و مسئولان دامپزشکی، نتیجه را متعاقبا اعلام خواهند کرد.

 

عابدی با اشاره به اینکه افرادی با هدف غذارسانی به حیوانات شهری، ضایعات گوشت را در بوستان غدیر قم رها می‌کنند می‌گوید: به احتمال قوی، ضایعات گوشت رها شده در بوستان غدیر دچار مسمومیت بوده و به مرگ زاغی‌هایی که از آن‌ها تغذیه کرده‌اند منجر شده. با این حال، برای اعلام علت دقیق مرگ این زاغی‌ها باید تا مشخص شدن نتایج آزمایش‌های مسئولان دامپزشکی استان صبر کرد.

زاغی‌ها پرندگانی از خانواده کلاغان هستند که یکی از باهوش‌ترین جانوران به حساب می‌آیند. زاغی اوراسیایی تنها جانور غیر پستانداری است که می‌تواند تصویر خود را در آینه تشخیص دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *