تغییر سن شناسنامه با مستندات قانونی امکان‌پذیر است

16:11 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۰۲۱
هر فردی اگر مدعی شود که سن واقعی او با تاریخ تولدی که در شناسنامه‌اش مطابقت ندارد و درصورتی که تفاوت سن او بیش از ۵ سال باشد می‌تواند با طی کردن مراحل قانونی و اثبات آن، سن شناسنامه خود را تغییر دهد.

تغییر سن شناسنامه با مستندات قانونیبه گزارش گروه فضای مجازی ، هر فردی اگر مدعی شود که سن واقعی او با تاریخ تولدی که در شناسنامه‌اش مطابقت ندارد و درصورتی که تفاوت سن او بیش از ۵ سال باشد می‌تواند با طی کردن مراحل قانونی و اثبات آن، سن شناسنامه خود را تغییر دهد؛ البته تغییر سن در شناسنامه به راحتی که فکر می‌کنید نیست و هر فردی در طول عمر خود تنها یکبار می‌تواند این کار را انجام دهد.

در صورت درخواست چنین مساله‌ای به تشخیص کمیسیون مرکب از فرمانداری یا بخشدار، رئیس اداره ثبت احوال و پزشک منتخب، مدیرعامل سازمان بهداری استان و رئیس شورای اسلامی شهر یا بخش محل صدور شناسنامه و با عضویت و ریاست قاضی دادگاه سن فرد می‌تواند در شناسنامه تغییر کند.

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به این مساله که می‌توان سن را در شناسنامه کاهش یا افزایش داد، اظهار کرد: کمیسیون تشخیص سن باید این مساله را در مرحله‌ی اول تشخیص دهد و فرد باید مستندات زیادی در این خصوص داشته باشد و ثبت هر تغییر سنی به غیر از این باشد غیر قانونی است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوانارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *