انتقال ۸۹ درصد زائران ایرانی به سرزمین وحی

16:24 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۹۹۹
علیرضا رشیدیان از ورود ۸۸.۸ درصد زائران کشورمان به سرزمین وحی خبر داد و گفت: با گذشت بیست و چهارمین روز از عملیات انتقال زائران بیت الله الحرام در مجموع ۷۸ هزار و ۶۳۲ زائر و عوامل اجرایی حج تمتع امسال در قالب ۳۱۸ پرواز از طریق فرودگاه‌های مدینه و جده وارد عربستان شده و اماکن اقامتی تدارک شده اسکان داده شده اند.

انتقال ۸۹ درصد زائران ایرانی به سرزمین وحیبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، رشیدیان افزود: ۲۹ هزار و ۶۴۰ نفر از این زائران در قالب ۱۲۷ پرواز از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده و پس از حضور در مسجد شجره راهی مکه مکرمه شدند.
وی زائران ورودی از طریق فرودگاه مدینه را هم ۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر عنوان کرد که از طریق ۱۹۱ پرواز به این شهر انتقال یافتند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه عملیات انتقال تمامی این زائران توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام شده است، افزود: عملکرد غیرتمندانه و متخصصانه مردان بی‌ادعای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با وجود همه محدودیت‌ها و تنگنا‌ها قابل تقدیر است.

ویزای ۹۹.۹ درصد زائران صادر و تحویل شده است
رئیس سازمان حج و زیارت اظهارکرد: در نتیجه این تلاش‌ها و زحمات ۵۹.۳ درصد پرواز‌ها بدون تاخیر انجام شد و با توجه به بروز یکی دو مورد مشکل در هواپیما‌ها متوسط تاخیر در مجموعه پرواز‌های انجام شده تاکنون به ۲۶.۸ دقیقه رسید که رقمی بالایی نیست.


رشیدیان عنوان کرد: طی این مدت در حوزه صدور ویزای زائران هم سرعت خوبی وجود داشته است، چنانکه هم اینک ۹۹.۹ درصد ویزا‌ها صادر شده و هم اکنون ۸۸ هزار و ۴۷۴ زائر ویزای خود را دریافت کرده‌اند و تعداد محدود باقی مانده هم در حال صدور است.


وی ادامه داد: از کل زائران ورودی به عربستان هم اینک ۶۵ هزار و ۷۲۹ نفر در قالب ۴۶۰ کاروان در مکه مکرمه استقرار یافته‌اند که معادل ۸۹ درصد زائران کشورمان است.


به گفته وی ۳۴ هزار و ۵۶۳ نفر در قالب ۲۴۸ کاروان زائران مدینه قبل هستند که بعد از حضور چند روزه در مدینه به مکه انتقال یافته‌اند و بقیه پس از ورود به فرودگاه جده مستقیم به مسجد شجره رفته و بعد از محرم شدن به مکه وارد شده‌اند.

رئیس سازمان حج و زیارت جمعیت زائرانی که هم اکنون در مدینه حضور دارند را هشت هزار و ۶۸۶ نفر معادل ۱۱ درصد زائران حاضر در عربستان دانست و افزود: این جمعیت شامل ۶۱ کاروان هستند. ضمن آنکه عملیات انتقال زائران همچنان تا ۱۴ مرداد ادامه دارد.


وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تغذیه مناسب این زائران تصریح کرد: آشپزخانه‌های بزرگ و مجهز در مکه و مدینه و چندین آشپزخانه خودبخت در این حوزه فعال هستند و در کنار غذای گرم و با کیفیت، تلاش شده نان هم به صورت تازه عرضه شود.


به گفته رئیس سازمان حج و زیارت از ابتدای ورود زائران تاکنون ۴۱۶ هزار و ۳۷۵ قرص نان پخت و توزیع شده است، چنانکه فقط در روز گذشته بالغ بر ۴۵ هزار قرص نان تازه برای تغذیه زائران پخت شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *