رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نهم: امارات می‌خواهد کم کاری‌های خود را جبران کند

15:19 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۹۸۱
دسته بندی: سیاست
رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نهم گفت: اتفاقات اخیر و مناسبات ایران در سطح منطقه و جهان به امارات و سایر کشورها فهمانده که نمی توانند به حضور کشور قدرتمند و توانمندی مانند ایران، بی‌توجه باشند. آنها به دنبال جبران مافات هستند و می‌خواهند آهسته آهسته کم کاری‌های خود را جبران کنند.
احمدی  در گفتگو باحجت‌الاسلام وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به علت تغییر استراتژی امارات در برابر ایران وسفر هیئت‌هایی از این کشور به ایران، اظهار کرد: امارات با همه قوای نظامی، سیاسی و اقتصادی که دارد در حد عرض اندام در برابر ایران نیست.

وی ادامه داد: امارات چه به لحاظ پیشینه تاریخی، فرهنگی- تمدنی و توانمندی‌های نظامی و دفاعی و غیره یکی از کشورهای کوچک در منطقه است که  توان رویارویی با ایران را ندارد؛ اساسا نمود و وجودی در مقابل جمهوری اسلامی ایران نمی‌توانند داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: اماراتی‌ها در ۴-۵ سال اخیر به عنوان دست نشانده و همپیمان آمریکایی‌ها تحرکات و خطا‌هایی داشتند اما به این واقعیت رسیدند که برای تامین امنیت‌شان نمی توانند به کشورهای فرامنطقه‌ای دلخوش کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *