رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

لازمه توزیع شیر و قرص آهن در مدارس/ سرانه بهداشت و سطح علمی کشور رشد می‌کند

14:27 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۹۱۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بر ضرورت توزیع رایگان قرص آهن و شیر در مدارس تاکید کرد و گفت: توجه به تغذیه دانش آموزان ضمن رشد سطح علمی در مدارس سرانه بهداشت را نیز رشد می‌دهد.

لازمه توزیع شیر و قرص آهن در مدارس/ سرانه بهداشت و سطح علمی کشور رشد می‌کندداوود محمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، با اشاره به مطرح شدن دوباره بحث توزیع شیر در مدارس، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع تعلل در اجرای آن پذیرفتنی نیست.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشکل تغذیه در کشور و بحرانی شدن آن در پی شرایط اقتصادی فعلی، افزود: اجرای طرح‌های تقویت سلامت دانش آموزان همچون ارایه شیر رایگان و همچنین توزیع دوباره قرص آهن در بین دانش آموزان دختر لازم است.


وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشور‌ها با مطالعه نسبت به ثمرات ارایه شیر رایگان نسبت به آن اقدام می‌کنند، تصریح کرد: به طور حتم ارایه شیر رایگان در مدارس ایران نیز می‌تواند سرانه سلامت جامعه و عدم مراجعه به پزسک را افزایش دهد.


این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دانش آموزان در مرحله رشد قرار داشته و باید از نظر تغدیه تقویت شوند، گفت: توجه به این مهم تاثیر مستقیم در مباحث آموزشی و حتی رشد علمی کشور دارد.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ارایه فرصت تامین شیر مدارس به شرکت‌های مختلف نیز باید با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین صورت بگیرد، افزود: در ارایه مجوز در این راستا به یک شرکت مشخص نباید رانتی صورت بگیرد از این رو برگزاری مناقصه و حضور افراد حائز شرایط لازم است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *