اتصال نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی شهر سربیشه به شبکه

11:01 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۸۳۴
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در مناطق کم آب و محروم کشور نیروگاه هفت مگاواتی شهر سربیشه استان خراسان‌جنوبی به شبکه برق سراسری کشور متصل شد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در مناطق کم آب و محروم کشور با بکارگیری نیرو‌های متخصص بومی، سومین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان خراسان‌جنوبی به ظرفیت هفت مگاوات در شهرستان سربیشه توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی با هزینه‌ای بالغ بر ۶،۵ میلیون یورو در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار و به مدت زمان شش ماه احداث شده است.

نیروگاه یاد شده با تولید بیش از ۱۲ گیگاوات ساعت انرژی به طور سالیانه، ضمن کمک به تامین این تقاضا در اوج ساعات پیک شبکه سراسری قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را حدود چهار میلیون مترمکعب کاهش دهد.
این نیروگاه همچنین سالیانه باعث صرفه‌جویی سه هزار میلیون لیتری در مصرف آب و مانع از انتشار ۹ هزار و ۵۹۸ تن گاز گلخانه‌ای در سال می‌شود.

در زمان ساخت این نیروگاه ۸۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار بوده و بیش از ۲۰ نفر نیز هنگام بهره‌برداری مشغول به کار خواهند شد.

گفتنی است، ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی در استان خراسان‌جنوبی تاکنون به ۱۸ مگاوات رسیده است. همچنین تا پایان خردادماه سال‌جاری امسال ۱۹۹ نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی به ظرفیت دو هزار و ۱۲۰ کیلووات در این استان به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

استان خراسان‌جنوبی در میان سایر استان‌های کشور از لحاظ احداث و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی پشت بامی مقام هفتم را به خود اختصاص داده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *