ادامه عملیات ارتش سوریه در پی آزادسازی تل ملح/ روزهای سخت بقایای تروریست‌ها در حماه

16:29 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۶۶۴
دستاورد بزرگ ارتش سوریه در آزادسازی مناطق راهبردی تل ملح و الجبین سبب شده تا روند آزادسازی سایر مناطق اطراف نیز تسهیل شود.
ادامه عملیات غافلگیرانه ارتش سوریه در پی آزادسازی تل ملح و الجبین/ تروریست‌ها در حماه به کندن سنگر‌های زیرزمینی انفرادی روی آورده اندبه گزارش گروه بین الملل ؛ ارتش سوریه در پی آزادسازی مناطق راهبردی «تل ملح» و «الجبین» با قدرت مضاعفی به انجام عملیات پاکسازی در استان‌های «حماه» و «ادلب» می‌پردازد.

به گزارش رسانه‌های سوری، ارتش سوریه در پی آزادسازی تل ملح و الجبین که دو ماه پیش به اشغال تروریست‌های «تحریرالشام» و «جیش العزه» در آمده بودند، موفق شد با انجام عملیاتی غافلگیرانه شماری از روستا‌های اطراف این دو منطقه راهبردی را نیز آزاد نماید.

موفقیت ارتش سوریه در آزادسازی این مناطق دستاورد بزرگی است که می‌تواند به آزادسازی «کفر هوده» و بازگشایی محور «اللطامنه» منجر شود.

یک منبع نظامی اعلام کرد اگرچه آزادسازی پس از گذشت ۱۰۰ ساعت تثبیت می‌شود، اما ما در حال حاضر شاهد فرار تروریست‌ها از این منطقه هستیم.

اکنون ارتش سوریه با متمرکز کردن عملیات بر اللطامنه، قصد دارد تا این منطقه نیز هر چه سریع‌تر آزاد شود. در مقابل اقدامات سریع ارتش سوریه، تروریست‌ها برای در امان ماندن خود از عملیات هوایی ارتش سوریه اقدام به حفر سنگر‌های زیرزمینی انفرادی و ایجاد استحکاماتی در این منطقه کرده‎اند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکی از آن است که جنگنده‌ها و هلی کوپتر‌های ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای علیه مواضع تروریست‌ها در «کفر زیتا» در حومه شمالی استان حماه را آغاز کرده‎اند.

عملیات پاکسازی ادلب نیز با حضور جنگنده‌های سوریه و حمایت جنگنده‌های روسیه با شدت در جریان است.

ارتش سوریه موفق شد مواضع تروریست‌ها در اطراف شهر «جبالا» در جنوب و «سراقب» در شرق ادلب را منهدم کند.

دور جدید عملیات تهاجمی علیه مواضع تروریست‌ها در محور «کبینه» و اطراف شهر «الناجیه» در استان «لاذقیه» نیز آغاز شده است.

جنگنده‌های ارتش سوریه موفق شدند بیش از ۱۰۰ عملیات هجومی را در این منطقه انجام دهند.

جنگنده‌های ائتلاف بین المللی نیز که اخیرا با حمله به غیرنظامیان شماری از آنان را کشته و زخمی کرد، در شهر «قامیشلو» اقدام به گشت هوایی کردند.

براساس گزارش‎ها، انفجار یک دستگاه اتوبوس پارک شده در مقابل یک مدرسه در شهر «حسکه» سوریه تلفاتی در پی نداشت.

رسانه‌های ترکیه نیز اعلام کردند ۹ نفر به ظن عضویت در گروه تروریستی «تحریر الشام» در شهر «کایسری» ترکیه دستگیر شده‎اند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *