رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تعطیلی مدارس هم به داد سینمای کودک نرسید/فروش اندک «تپلی و من» در سینماها

8:30 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۶۴۷
اکران آثار سینمای کودک همواره طی سالهای گذشته مورد بحث و مناقشه بوده است، آثاری که بیشتر نگاه جشنواره‌ای داشته و به طور معمول اتفاق خوبی را به جز مواردی معدود در چرخه اکران تجربه نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، اکران آثار سینمای کودک همواره طی سالهای گذشته مورد بحث و مناقشه بوده است، آثاری که بیشتر نگاه جشنواره‌ای داشته و به طور معمول اتفاق خوبی را به جز مواردی معدود در چرخه اکران تجربه نمی‌کنند. 

طی سالهای گذشته سینما شاهد آثار متنوعی در سینمای کودک بوده اما هیچگاه نتوانسته به بخشی جدی در بدنه سینما و همچنین چرخه سینما مبدل شود، از طرفی سینماداران و دفاتر پخش هم میل چندانی به اکران این دسته از آثار سینمایی نداشته و آثار بزرگسال را ترجیح می دهند. 

تعطیلی مدارس هم به داد سینمای کودک نرسید/فروش اندک «تپلی و من» در سینماها////////////////چهارشنبه

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که به طور معمول جشنواره فیلم کودک و نوجوان سالانه شاهد آثار مختلفی در عرصه سینمای کودک است اما این جشنواره و رونق آن هیچگاه به رونق اقتصادی سینمای کودک منجر نشده است. 

منتقدان و اهالی هنر عدم توجه به اکران سینمای کودک از سوی سینماداران و دفاتر پخش را مشکل بزرگ این عرصه می دانند، برخی نیز معتقدند سینمای کودک باید خارج از چرخه اصلی اکران مورد حمایت ارگان های فرهنگی قرار گیرد، ارگان‌هایی که می‌توانند با حمایت مالی و معنوی به سود بیشتر و در کمترین حالت ضرر کمتر آثار کودک منجر شوند.

چرخه اکران سینما طی هفته گذشته شاهد اکران فیلمی دیگر برای سنین کودک و نوجوان است، این فیلم به نام "تپلی و من" هم نتوانسته در هفته اول که به طور معمول هفته اوج اکران اثر است رقم قابل توجهی را از آن خود نماید.

تعطیلی مدارس هم به داد سینمای کودک نرسید/فروش اندک «تپلی و من» در سینماها////////////////چهارشنبه

این اتفاق و عدم موفقیت تپلی و من در گیشه در صورتی رخ می دهد که این فیلم در دوران تعطیلی مدارس اکران شده و انتظار می رود مورد استقبال خانواده‌ها قرار گیرد اما انگار برای این اثر هیچکدام از دلایل موفقیت عمل نکرده و "تپلی ومن" بعد از نزدیک به یک هفته اکران ۱۳۷,۱۳۹,۰۰۰ تومان فروخته است. 

شروع ناامید کننده فیلم سینمایی تپلی و من در حالی رخ می دهد که اتفاقا این فیلم از حضور بازیگران خوبی برخوردار است، میترا حجار، حسن معجونی، سیروس گرجستانی، یوسف تیموری، رامین ناصرنصیر، نادر سلیمانی، عباس محبوب، سامیار محمدی، مرتضی زارع، حسین پوراسماعیل، شیدا مودب، امید شهباز محمدی، کیان علی پناه، مهدی مقدم بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. 

تپلی و من در میان بیست و پنج فیلم اکران شده در سال جاری در رتبه بیست و یکم قرار دارد، رتبه ای که بدون شک نشان از شکست اقتصادی این فیلم دارد، باید دید با وضعیت فعلی آیا باز هم سینماگران به سراغ سینمای کودک خواهند رفت و یا این نوع فیلم به خاطره تبدیل می شود. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *