رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

«من و کتاب»، مجموعه گفتار‌ها و نظرات رهبر معظم انقلاب درباره کتاب و کتابخوانی

14:31 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۵۸۹
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کتاب «من و کتاب» شامل مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، کتاب «من و کتاب» شامل مجموعه گفتار‌ها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.

کتاب «من و کتاب» شامل مجموعه گفتار‌ها و نظرات رهبر انقلاب از سوی انتشارات کوثر ترکیه با ترجمه متین آتام در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۶۴ صفحه به زیور طبع آراسته شد.

«من و کتاب» به زبان ترکی ترجمه و منتشر شد

«من و کتاب» که انتشارات سوره مهر منتشر کرده و تاکنون به چاپ ۳۷ رسیده است، مجموعه گفتار‌ها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتابخوانی است که در دیدار‌های مختلف نویسندگان و مسئولان فرهنگی و نیز بازدید‌های ایشان از نمایشگاه‌های کتاب بیان شده است.

این بیانات در چهار فصل با عنوان‌های اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود و چه باید کرد تنظیم شده و فصل پنجم و ششم به یادداشت‌ها و دست‌خط‌های ایشان در کتاب‌های مختلف (عمدتا با موضوع دفاع مقدس) اختصاص یافته است.

نگاه رهبر انقلاب در این کتاب بیشتر به تبیین جایگاه کتاب و نیز نقد میزان اهمیت کم کتاب در میان جامعه و در آخر ارائه راه‌حل برای مرتفع شدن این مشکل است.

همچنین در دو فصل آخر کتاب‌هایی از قبیل جنگ پابرهنه، پابه‌پای باران، زنده باد کمیل، جشن حنابندان، فرمانده من و... مورد توجه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای قرار گرفته است.

این کتاب از جهت آشنایی بیشتر با نظرات و دیدگاه‌های عالی‌ترین مسئول کشور درباره کتاب و نیز آگاهی از میزان توجه ایشان به این مقوله می‌تواند مفید باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *