سهم ۳۰ درصدی معادن کوچک مقیاس در ارزش افزوده

13:35 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۵۵۹
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: ۳۰ درصد از ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک مقیاس است که ۷۰ درصد اشتغال این حوزه را بر عهده دارد.

سهم ۳۰ درصدی معادن کوچک مقیاس در ارزش افزودهبه گزارش گروه اقتصاد ، جعفر سرقینی در همایش رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اظهار کرد: وزارت صمت و شخص وزیر صمت به صورت جدی در کنار طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس است.

ارزش حدود ۲۱ میلیارد دلاری تولیدات مواد معدنی و زنجیره تولید آن در سال گذشته

وی با اعلام اینکه ارزش تولیدات مواد معدنی و زنجیره تولید آن پارسال حدود ۲۱ میلیارد دلار بوده است، تصریح کرد: البته درآمد‌های معادن کوچک بسیار قابل توجه است و نباید فکر کنیم، چون اسم آنها کوچک است درآمد ناچیزی دارند.

آغاز طرح احیای معادن کوچک مقیاس از استان‌های محروم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه گفت: طرح احیا و فعالسازی معادن کوچک مقیاس از استان‌های محرومی مانند سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی شروع شد.

توجه به معادن کوچک مناطق محروم برای اشتغالزایی

سرقینی یادآوری کرد: عمده معادن کوچک مقیاس در مناطق محروم است و از لحاظ ایجاد اشتغال باید به این معادن توجه کرد.

وی همچنین خطاب به روسایی سازمان‌های صمت استانی، تاکید کرد: روسای سازمان‌های صمت استانی با این طرح همکاری و تعامل داشته باشند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در پایان گفت: ۳۰ درصد از ارزش افزوده بخش معدن مربوط به معادن کوچک مقیاس است و این ۳۰ درصد در واقع ۷۰ درصد اشتغال این بخش را به عهده دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *