مناسب سازی معابر لنگ بودجه نیست/عزمی برای تسهیل عبور و مرور معلولان وجود ندارد

16:21 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۵۱۵
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر ضرورت توجه بیش از پیش به معلولان و جانبازان، گفت: مناسب سازی معابر و تسهیل شرایط استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از بدیهیات توجه به نیاز‌های معلولان و جانبازان است.

مناسب سازی معابر لنگ بودجه نیست/عزمی برای تسهیل عبور و مرور معلولان وجود نداردمحمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، با تاکید بر ضرورت توجه به نیازمندی‌های جامعه معلولان و جانبازان، گفت: مجلس در قانون بودجه و همچنین تذکرات نمایندگان به این مهم توجه داشته است.


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فراکسیون ایثارگران مجلس به جد پیگیر بهبود شرایط جانبازان و معلولان است، افزود: متاسفانه شرایط فعلی جامعه برای حضور جانبازان و معلولان فراهم نیست.


وی با تاکید بر ضرورت مناسب سازی معابر و همچنین تسهیل شرایط تردد جانبازان و معلولان در سطح کشور، تصریح کرد: در حال حاضر تسهیل گری مناسبی در راستای حضور این اقشار در جامعه صورت نگرفته است.


این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه استفاده معلولان و جانبازان از قطار و مترو تقریبا غیر ممکن است، گفت: در صورت ادامه رویه فعلی باید منتظر انزوای این عزیزان باشیم.


سعیدی با تاکید بر اینکه مشکل بودجه و کمبود اعتبارات برای مناسب سازی معابر و تسهیل شرایط تردد جانبازان و معلولان مطرح نیست، تصریح کرد: بار‌ها در این باره جلسات تخصصی در مجلس برگزار شده و متاسفانه علت بی توجهی به این موضوع نبود اراده جدی برای انجام این موارد است.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در اولویت قرار دادن رفع دغدغه معلولان و جانبازان برای تردد در جامعه یکی از ضرورت‌هایی است که باید مدنظر مسئولان قرار بگیرد در این راستا مجلس نیز آماده همکاری در این حوزه است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *