کلاهبرداری با وعده فروش سوالات کنکور

11:42 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۴۹۴
فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از ۲۰ نفر کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

کلاهبرداری با وعده فروش سوالات کنکوربه گزارش گروه جامعه ،سردار "سید محمود میرفیضی " درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی انتشار متن‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی کانال‌ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شدند.

سردارمیرفیضی، تصریح کرد: در ادامه بررسی‌های به عمل آمده و کارشناسی‌های انجام شده، متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر) از مال باختگان دریافت می‌کرد شناسایی شد.

این مقام انتظامی، خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان‌های این استان بود در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی همچنین اظهار داشت: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۲۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و اظهار داشت؛ پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال‌های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهم با فریب مال باختگان در مجموع ۱۶۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار میرفیضی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال‌های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهی‌های مختلف از سوی افراد در فضای مجازی و ... به آن‌ها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهی از صلاحیت آنان مطمئن شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *