سالار عقیلی: همکاری با نسل جوان برایم لذتبخش است/ندای قطعه نگار در شهر کتاب الهیه پیچید

9:27 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۴۶۱
رونمایی از آلبوم موسیقیایی «نگار» به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی شایان کریمی در محل «کتاب الهیه» با حضور عوامل سازنده این آلبوم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، رونمایی از آلبوم موسیقیایی «نگار» به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی شایان کریمی در محل «کتاب الهیه» با حضور عوامل سازنده این آلبوم برگزار شد.

طی این مراسم که با حضور اهالی رسانه و علاقمندان به این خواننده سنتی کشور صورت می گرفت، ریاست کتاب الهیه در ابتدا به بررسی جایگاه سالار عقیلی در موسیقی معاصر پرداخت و عقیلی را یکی از چهره های تاثیر گذار این عرصه دانست. 

ندای قطعه نگار در شهر کتاب الهیه پیچید/اجرایی عاشقانه از خواننده محبوب سنتی

عقیلی پس از حضور روی سن، با تشکر از سعید رمضانی شاعر قطعات آلبوم نگار، این آلبوم را حاصل تلاشی جمعی و اتفاقی تازه برای دوست داران موسیقی دانست، وی علاوه بر تشکر از حضور حاضران در مراسم به خوانش قطعاتی از این آلبوم به صورت زنده پرداخت. 

وی در ادامه مراسم گفت: از روز اول که این قطعه نگار را شنیدم آنرا دوست داشتم و اصلا همین قطعه باعث شد که خواندن این مجموعه را بپذیرم. قطعه برگ ریزان را هم در این آلبوم به استاد ناصر ملک مطیعی تقدیم کردیم و دیگر قطعه مورد علاقه من در این آلبوم است.

ندای قطعه نگار در شهر کتاب الهیه پیچید/اجرایی عاشقانه از خواننده محبوب سنتی

قیلی با اشاره به علاقه خود برای همکاری با نسل جوان اذعان کرد: این مجموعه بعد از انتشار قطعا یکی از موفق‌ترین آلبوم‌ها خواهد شد و آهنگسازی آن را آقای شایان کریمی هنرمند جوان و سی ساله بر عهده داشته است که از جوانان بسیار مستعد هستند. برخی تنظیم‌های این اثر به هر حال در ابتدا برای من تازگی داشت حتی قطعه‌ای که در آن گیتار الکتریک استفاده شده بود و من در ابتدا کمی در این باره موضع داشتم، ولی به مرور و با چند بار گوش دادن حس کردم که اثر زیبایی خاصی را به لحاظ شنیداری دارد و قبول کردم بخوانم.

وی در همین راستا افزود: شاید اثر یک فرد ده ساله بتواند همه گیر شود و به موفقیت برسد. استاد پرویز یاحقی در سن ۱۸ سالگی اثر «امید دل» را برای استاد آواز ایران استاد غلامحسین بنان ساخت و در آن زمان کشور با این اثر تکان خورد، به همین دلیل همکاری با نسل جوان برایم لذتبخش است.

قطعه برگ ریزان نخستین قطعه‌ای بود که عقیلی به صورت زنده برای مخاطبان به اجرای آن پرداخت، قطعه برگ ریزان با ترانه ای از سعید رمضانی، موسیقی مهدی تفکری و تنظیم شایان کریمی حال و هوایی آرام و عاشقانه را برای مخاطبان تداعی می کرد. 

ندای قطعه نگار در شهر کتاب الهیه پیچید/اجرایی عاشقانه از خواننده محبوب سنتی

سپس عقیلی قطعه نگار را به صورت زنده اجرا کرد، این قطعه نسبت به اجرای اول فضایی کاملاً متفاوت داشت، اثری کاملاً عاشقانه که فضایی پاپ سنتی را با خود به همراه داشت.

در انتهای این مراسم که با استقبال نسبتاً خوبی هم تا انتها برخوردار بود، عقیلی پس از لحاظاتی غیبت بار دیگر به میان علاقمندان بازگشت و با مخاطبان و اهالی رسانه به گفت و گو نشست. 

برای تماشای آلبوم تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *