برای قهرمانی در این دوره از مسابقات هنوز شانس داریم/ نباید صرفا نتیجه‌گرا باشیم

10:58 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۴۶۰
محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: برای قهرمانی در مسابقات نوجوانان جهان هنوز شانس داریم البته در این راه با روس‌ها رقابت داریم.

محسن کاوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص عملکرد آزادکاران نوجوان ایران در اولین روز از رقابت‌های قهرمانی جهان در صوفیه بلغارستان، اظهار داشت: کشتی‌گیران با جسارت و شجاعت به مصاف رقبا رفتند و در روز نخست این رقابت‌ها سه فینالیست داشتیم و حتی اگر برخی اشتباهات نبود می‌توانستیم در تمام اوزان فینالیست داشته باشیم. متقی و حبیبی هم باید فینایست می‌شدند اما با اشتباهاتی که در کشتی داشتند از رسیدن به دیدار پایانی محروم شدند.

وی ادامه داد: برای قهرمانی در این دوره از مسابقات هنوز شانس داریم و در این راه با روس‌ها رقابت داریم. خوشبختانه هیچ‌کدام از کشتی‌گیران کشورمان حذف نشده‌اند و همه شانس مدال دارند اما ترکیه و آذربایجان که از تیم‌های مطرح در این دوره به حساب می‌آیند در برخی اوزان نمایندگان‌شان حذف شده‌اند و امتیازات زیادی را از دست داده‌اند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد تصریح کرد: این طبیعی است که کشتی‌گیران در این رده سنی اشتباهاتی را در مبارزات خود داشته باشند چرا که هنوز سیر تکاملی را طی نکرده‌اند و تازه در ابتدای راه قرار دارند. این نوجوانان سرمایه‌های ورزش هستند و باید به صورت جدی برای آینده آنها برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شود. نباید نسبت به نتیجه‌گیری در این رده سنی حساسیت بالایی داشته باشیم و صرفا نتیجه‌گرا باشیم. نمی‌گویم نتیجه اصلا مهم نیست اما سلامتی و آینده کشتی‌گیر مهم‌تر است چرا که آینده ورزش در گرو حفظ و پرورش همین استعدادها است. نگاه به این رده سنی باید اصلاح شود. فشار آوردن به این نوجوانان آینده آنها تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و باید مراقب باشیم فشارهای عصبی و وزن کم‌کردن به آنها صدمه نزند و آنها را نسبت به ادامه راه دلزده نکند.

کاوه در پایان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم همین نوجوانان را حفظ کرده و به مقاطع بالاتر برسانیم و کار را طوری پیش ببریم که در رده‌های سنی جوانان و در نهایت بزرگسالان به موفقیت برسند، آن‌موقع است که برنامه‌ها نتیجه داده است و به اهدافمان رسیده‌ایم. این نوجوانان الگوی مناسبی برای هم سن و سال‌های خود به شمار می‌روند. وقتی یک نوجوان در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان به مدال دست پیدا می‌کند، هم محله‌ای های او و نوجوانانی که او را می‌شناسند هم ترغیب می‌شوند تا به کشتی روی آورده و افتخارآفرینی کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *