شرایط تردد جانبازان و معلولان مناسب نیست/پیشنهاد یک جانباز برای بهبود وضعیت چیست؟

8:50 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۴۳۸
فعالیت و تردد یک روزه مسئولان با ویلچر، پیشنهاد یک جانباز برای درک شرایط معلولان و جانبازان در راستای تسریع در مناسب سازی معابر است.

شرایط تردد جانبازان و معلولان مناسب نیست/پیشنهاد یک جانباز برای بهبود وضعیت چیست؟به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، رشد شهرنشینی و بی توجهی به مبلمان شهری مورد نیاز معلولان و جانبازان مشکلات عدیده‌ای را برای تردد این عزیزان ایجاد کرده به گونه‌ای که بسیاری از آن‌ها منزوی شده و قید حضور در جامعه را زده اند.


متاسفانه با وجود اعتباراتی که هر ساله دولت در راستای مناسب سازی معابر جهت عبور و مرور ایثارگران و معلولان و همچنین تردد آن‌ها پیشنهاد کرده و مجلس نیز مصوب می‌کند، اما هنوز مشکلات این قشر از جامعه مرتفع نشده است در راستای بررسی گره کور مشکلات این عزیزان به سراغ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس دهم، که خود از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس بوده و از ویلچر استفاده می‌کند رفته و از وی در این باره پرسیدیم که وی ضمن تایید مشکلات در این حوزه گفت: متاسفانه نه شرایط حمل و نقل عمومی برای تردد معلولان و جانبازان مناسب است و نه شرایط تردد در خیابان‌ها برای آن‌ها فراهم شده است.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه مسئولان از جمله در دولت، شهرداری و همچنین شورای شهر باید در روز معلولان خود را جای عزیزان جانباز و معلول قرار داده تا سختی‌های آن‌ها را درک کنند، افزود: تردد با ویلچر و امثالهم بسیار سخت است و مسئولان تا این شرایط را حتی برای یک روز درک نکنند نمی‌توانند نسبت به مناسب سازی معابر و سایر موارد برای تردد معلولان و جانبازان اقدامی کنند.


وی با اشاره به حضورش در یکی از هتل‌های بسیار معروف و مجهز برای برگزاری نشستی گفت: متاسفانه با وجود اینکه این هتل از هتل‌های مجهز در تهران است، اما در این مکان نیز فکری برای حضور معلولان و جانبازان صورت نگرفته، زیرا این عزیزان با توجه به ناتوانی جسمی نیازمند بسیاری از امکانات از جمله سرویس‌های بهداشتی مناسب هستند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه متاسفانه در برخی معابر رمپ‌هایی برای تردد معلولان در نظر گرفته شده، اما متناسفانه به علت استاندارد نبودن انسان سالم هم امکان تردد از آن را ندارد، تصریح کرد: در راستای چرایی بی توجهی به وضعیت معلولان و جانبازان در حمل و نقل شهری و تردد در معابر به هیچ وجه بحث منابع مالی مطرح نیست و متاسفانه باید گفت نبودن عزمی راسخ و عدم درک درستی از وضعیت این عزیزان مشکلات این قشر از جامعه را پابرجا گذاشته است.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: شهرداری‌ها باید نسبت به ارایه پایان کار به پیمانکاران مسئول در مناسب سازی معابر جدیت بیشتری به خرج دهند که متاسفانه این مهم نیز در سایه بی توجهی قرار گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *