فتاحی: پیش‌بینی زمان آغاز لیگ به آمادگی ورزشگاه‌ها ربط پیدا می‌کند

20:27 - 07 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۴۰۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید پیش‌بینی زمان آغاز مسابقات لیگ برتر فقط به آمادگی ورزشگاه‌ها ربط پیدا می‌کند.

به گزارش گروه ورزشی ، سعید فتاحی در تازه‌ترین اظهار نظر درباره جلسه‌ای که با حضور داورزنی در خصوص روند تجهیز ورزشگاه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: این پنجمین نشست در این خصوص بود. ورزشگاه‌ها روند رو به پیشرفتی را دارند، اما با توجه به این شرایط قطعاً لیگ برتر ۱۰ مرداد آغاز نخواهد شد و تاریخ جدیدی را برای برگزاری این مسابقات اعلام خواهیم کرد.

 رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تصریح کرد: هر وقت ۵ یا ۶ ورزشگاه اصلی کشور آماده برگزاری مسابقات لیگ شوند، مسابقات آغاز می‌شود. فکر می‌کنم تا ۱۰ یا ۱۵ روز دیگر ۵۰ درصد ورزشگاه‌ها آماده برگزاری مسابقات خواهند بود. می‌دانیم که تیم‌ها تمرینات‌شان را مدت‌ها است شروع کرده‌اند و تعویق لیگ به ضرر آنها خواهد بود، اما سازمان لیگ چاره‌ای جز ایجاد شرایط ایمنی در ورزشگاه‌ها نداشت. شاید خود باشگاة‌ها هم فکر نمی‌کردند که فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و وزارت ورزش در این مسئله اینقدر جدی باشند.

وی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: از اردیبهشت‌ماه که لیگ برتر به پایان رسید به باشگاه‌ها این مسئله را اعلام کردیم. حدود سه ماه از آن روز می‌گذرد. خود باشگاه‌ها فکر نمی‌کردند قضیه اینقدر جدی باشد. تا کنون هیچ تیمی به طور صددرصد آمادگی ورزشگاه خود را به ما اعلام نکرده است.

فتاحی درباره اجرای بلیت‌فروشی الکترونیکی در مسابقات لیگ نیز خاطرنشان کرد: مسئله اصلی در این مورد بحث IT نیست بلکه بحث اصلی نصب گیت‌ها، شماره‌گذاری صندلی‌ها و جداسازی سکو‌ها است که در طبقه اول ورزشگاه آزادی اجرا شده است و طبقه دوم آن هم به زودی آماده خواهد شد. فردا در این مورد جلسه داریم، ضمن اینکه باید بگویم بلیت‌فروشی به خود باشگاه‌ها واگذار شده و آن‌ها باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

 رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه نقش شرکت توسعه و تجهیز و مدیران کل ورزش جوانان و استان‌ها در این پروسه چیست، گفت: متأسفانه ایرادی که لیگ ما دارد این است که باشگا‌ه‌ها مالک ورزشگاه‌ها نیستند. چند ورزشگاه متعلق به وزارت نفت، چند ورزشگاه متعلق به وزارت صنعت است و یکی دو ورزشگاه خصوصی داریم، بنابراین کاش نمایندگان مجلس و همچنین دولتمردان کمک کنند تا ورزشگاه‌ها به باشگاه‌ها اجاره داده شوند. شاید اگر این اتفاق رخ داده بود الزامات و تجهیز ورزشگاه‌ها زودتر انجام می‌شد.

وی در باره اینکه در رسانه‌ها گمانه‌زنی شده که مسابقات در عید غدیرخم آغاز خواهد شد، گفت: هم عید قربان و هم عید غدیر گفته شده است، اما پیش‌بینی زمان آغاز مسابقات لیگ برتر فقط به آمادگی ورزشگاه‌ها ربط پیدا می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *