واکنش محیط زیست یزد به نصب سر ۲ حیوان ارزشمند در محیط زیست اردکان

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲:۴۶
کد خبر: ۵۳۶۸۹۸
اداره کل محیط زیست استان نسبت به نصب دو سر کل و بز در محیط زیست اردکان واکنش نشان داد.

به گزارش گروه جامعه ، این تصویر و مطالب پس از آن سبب شد که انتقاد‌های بسیار زیادی به محیط زیست اردکان و اداره کل استان یزد صورت گیرد و افراد زیادی از این اقدام محیط زیست گلایه کنند.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان یزد در این رابطه با تایید نصب سر این دو گونه ارزشمند جانوری در شهرستان اردکان اظهار داشت: این گونه‌ها مربوط به کشف شکار غیرمجاز و یا تلف شدن جانوران براثر تصادفات جاده‌ای یا بیماری است.

وی تصریح کرد: در این حوزه با توجه به اهمیت گونه‌های جانوری و حفظ ژنتیک ان‌ها وقتی گونه‌ای بر اثر حادثه‌ای تلف می‌شود این اداره کل بعد از گرفتن نمونه ژنتیکی جهت نگهداری لاشه و جلوگیری از بین رفتن آن اقدام به تاکسیدرمی می‌کنند و در این تصویر هم این دو گونه به این صورت جهت مطالعات و آموزش در محل اداره شهرستان نگهداری می‌شود.

حدادیان با تاکید بر اینکه محیط زیست اردکان فاقد فضایی به عنوان موزه برای نگهداری این موارد است خاطرنشان کرد: در مرکز استان این جانوران در موزه تخصصی که داریم نگهداری می‌شود، ولی در شهرستان اردکان به دلیل عدم وجود موزه، این حیوانات در داخل اداره نصب شده است تا مراجعین و دانشجویان بتوانند از نزدیک با این گونه‌ها آشنا شوند.

مدیرروابط عمومی حفاظت محیط زیست استان یزد با تاکید بر اینکه محیط زیست توجه بسیار ویژه‌ای نسبت به حفاظت از گونه‌های جانوری دارد خاطرنشان کرد: نگهداری سر و یا بدن این حیوانات هم با توجه به اینکه آن‌ها تلف شده‌اند، برای این است که بتوانیم در راستای معرفی این گونه‌های مهم و همچنین حفاظت آن برای آیندگان استفاده کنیم و به طور معمول در نقاط مختلف کشور و جهان موزه‌های متعددی در ارتباط با معرفی حیوانات قرار دارد و بدن‌ها و سر‌های گونه‌های مختلف جانوری در این موزه‌ها برای بازدید عموم قرار می‌گیرد.

به طور قطع و با توجه به عدم وجود موزه جانوری در محیط زیست اردکان، نصب سر این جانوران در محیط زیست اردکان موضوعی غیرعادی یا خارج از عرف نبوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *