مسدود شدن صفحات توییتری خبرگزاری‌های ایرانی؛ نسخه جدید آزادی بیان به سبک غربی

۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷:۱۸
کد خبر: ۵۳۴۸۵۴
کشور‌های غربی در حالی مدعی احترام به آزادی بیان هستند که برای چندمین بار در سال جاری میلادی اقدام به مسدود کردن حساب کاربری ایرانی‌ها در شبکه اجتماعی توییتر کرده‎اند.
مسدود شدن صفحات توییتری خبرگزاری‌های ایرانی؛ نسخه جدید آزادی بیان به سبک غربیبه گزارش گروه بین الملل ؛ موج جدید سانسور علیه کشورمان با تعلیق صفحات توییتر خبرگزاری‌های ایرانی آغاز شده است.

مسدود شدن صفحات توییتری متعلق به خبرگزاری‌های ایرانی در پی توقیف نفتکش انگلیسی که به صورت غیرقانونی وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بود و بازتاب گسترده‌ای در محافل خبری جهانی داشت، گمانه زنی‌ها در مورد دلیل اقدام توییتر را تشدید کرده است.
 
در حالی‌که رسانه‌ها و مجامع مختلف جهانی این اقدام توییتر را به نوعی مقابله با اطلاع‌رسانی رسانه‌های ایرانی و نقض اصل بنیادین آزادی بیان که همواره غرب خود را به حمایت و احترام به آن مقید نشان داده می‌دانند، توییتر با اعلام بهانه‌ای واهی سعی کرد اقدام خود را توجیه کند.

یک روز پس از تعلیق حساب‌های کاربری خبرگزاری‌های ایرانی، سایت توییتر با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد علت این اقدامات انتشار مطلب علیه فرقه ضاله بهاییت است.(!)

این شبکه اجتماعی پیشتر در ۱۳ ماه ژوئن (۲۳ خرداد) سال جاری نیز اقدام به مسدود کردن حدود ۴۸۰۰ حساب کاربری ایرانی کرده بود. توییتر در آن زمان مدعی شده بود که این اقدام بخشی از کمپین مبارزه با اطلاعات نادرست تحت حمایت دولت است.

راشاتودی با اشاره به این که این حساب‌های کاربری کمی پس از توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز مسدود شدند، می‎گوید با وجود ادعای توییتر مبنی بر بی ارتباط بودن این دو حادثه، این موضوع قابل توجه است.

جمعه شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نفتکش انگلیسی متخلف را در تنگه هرمز توقیف کرد. این اقدام با بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و مجامع بین المللی روبرو شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *