انتخابات شورایاری‌ها صددرصد غیرقانونی است

۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷:۲۹
کد خبر: ۵۳۴۷۸۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
قاضی سراج گفت: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است و وزارت کشور دادخواستی برای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر اعلام کرده بود، اما به دلایلی انصراف داد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران درباره آزمون سردفتری اظهار کرد: بررسی این موضوع را به دیوان عدالت اداری دادیم ان‌شاءالله دیوان تصمیم را اعلام خواهد کرد.

وی در ارتباط با انتخابات شورایاری‌ها تصریح کرد: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است و وزارت کشور دادخواستی برای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر اعلام کرده بود، اما به دلایلی انصراف داد. انتخابات باید در قانون احصا شده باشد و در اصل ١٠٠ قانون اساسی هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده است.

وی ادامه داد: در مورد هزینه‌هایی که برای شورایاری از قانون بودجه عمومی و دولتی هزینه می‌شود چه کسی باید پاسخ دهد ما دنبال این موضوع هستیم و اگر تمکین کردند بهتر و بعدا فرصت دارند لایحه بدهند و قانون آن را تصویب کنند و درغیراینصورت ما هم قبل از آن اقدام خواهیم کرد و هم بعد از آن، اگر هزینه‌ای در این رابطه شد فردی که این هزینه را کرده است مسئول است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نامه معاون اول رییس جمهور درباره بازگشت شورای رقابت در بحث نرخ گذاری خودرو به کجا رسید، تصریح کرد: ما نامه نوشتیم هنوز جواب قانع کننده‌ای دریافت نکردیم.

سراج ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر ١٨٠ هزار خودروی دپو شده داریم و در ماه آینده جلسه‌ای با حضور خودروسازان، قطعه سازان و تعزیرات برگزار و بررسی خواهد شد که مشکل کجاست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *