فروش محصولات زندانیان به شیوه الکترونیک انجام می‌شود

۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶:۵۹
کد خبر: ۵۳۴۵۴۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
مطهرنژاد گفت: تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بومی سازی شده است.
فناوری تولید پابند الکترونیک بومی سازی شده است / فروش محصولات زندانیان به شیوه الکترونیک انجام می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ضمن حضور در غرفه قوه قضائیه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به تشریح فعالیت‌های این نهاد پرداخت و گفت: بنیاد تعاون زندانیان نهاد عام المنفعه‌ای است که بیش از ۶۵ سال قدمت فعالیت دارد و بر طبق اساسنامه مهمترین ماموریتش توانمند سازی زندانیان است.

وی افزود: هم اکنون با تلاش بنیاد تعاون زندانیان و مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر از زندانیان کشور، در ۲۰۰ رشته گوناگون در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و پس از برگزاری آزمون گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.

مطهرنژاد با اشاره به اشتغال زایی این نهاد برای زندانیان در دوران محکومیت تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۵۰  هزار زندانی شاغل در کشور وجود دارد که ۳۵ هزار نفر از این افراد اشتغال مولد داشته و در ۹۲۰ واحد تولیدی، صنعتی، عمرانی، کشاورزی، دامپروری، آبزی پروری و واحد‌های دیگر بنیاد مشغول بکار هستند و بالغ بر ۳ هزار نوع و در ۱۴ گروه کالا تولید می‌کنند که مهمترین آن صنعت نساجی و پوشاک است.

وی افزود: اشتغال زندانیان با توجه به نوع رای صادره و براساس نظر شورای طبقه بندی زندانیان به چهار گروه کاری اشتغال نشسته، اشتغال در محیط بسته، اشتغال رأی نیمه باز و اشتغال رای باز تقسیم شده و به آن‌ها دستمزد پرداخت می‌شود که نیمی از آن به شخص زندانی و نیمی دیگر در اختیار خانواده‌اش قرار می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان در خصوص فعالیت‌های این نهاد در حوزه فناوری اطلاعات به معرفی شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت و گفت: بنیاد تعاون زندانیان از سال ۱۳۹۱ به مقوله فعالیت در عرصه الکترونیک و فناوری اطلاعات وارد شد و در حال حاضر شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت مسئولیت ارائه خدمات الکترونیک و مالی، بانکی به زندانیان سراسر کشور را بر عهده دارد.

مطهرنژاد با اشاره به طرح مراقبت الکترونیک زندانیان افزود: یکی از دیگر وظایف مهم شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت که از طرح‌های تحولی قوه قضائیه نیز بشمار می‌آید سرمایه‌گذاری، تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان است که با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۱۳۰۰ دستگاه پابند الکترونیک با استاندارد اروپایی تولید و بومی سازی شده است و در ۱۰ استان کشور در حال بهره برداری است.

مطهرنژاد در پایان از حامی بازار به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های بنیاد تعاون زندانیان در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: این سایت، با هدف فروش الکترونیک محصولات زندانیان، ایجاد شده است و هم اکنون بیش از ۵۰۰ نوع محصول در آن برای فروش قرار داشته و از داخل و خارج از کشور قابلیت خرید و ارسال کالا را دارد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *