یک خبر نادرست درخصوص توزیع کاغذ

۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸:۳۲
کد خبر: ۵۲۸۱۰۲
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی درباره انتشار گزارشی در برخی رسانه‌ها مبنی بر واردات کاغذ غیر استاندارد، توضیحاتی منتشر کرد.

به گزارش گروه فرهنگی به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی درباره انتشار گزارشی در برخی رسانه‌ها مبنی بر واردات کاغذ غیر استاندارد، توضیحاتی منتشرکرد.

در این اطلاعیه با اشاره به برخی مطالب منتشر شده با محوریت «واردات کاغذ غیر استاندارد» ذکر نکات زیر ضروری‌است:

۱- کاغذ مورد نظر ساخت کارخانه UPM آلمان با استاندارد جهانی است که بعد از توزیع میان بیش از ۴۰ روزنامه، تنها دو روزنامه کاغذ را غیر استاندارد اعلام کردند.

۲- براساس اعلام شرکت وارد کننده قطر کاغذ این شرکت، بین ۱۲۲۵ تا ۱۲۵۰ میلی متر است که برای تعدادی از چاپخانه‌ها که بخش رول و غلطک آن‌ها کمی فرسوده بوده، ایجاد مشکل کرده است در حالی که چاپخانه‌های با تجهیزات استاندارد و به روز شده، مشکلی با این کاغذ نداشته‌اند.

۳- شرکت موزع این کاغذ قبل از در اختیار گذاشتن کاغذ از طریق فرم مخصوص، مشخصات فنی کاغذ مورد اشاره را به خریداران اعلام کرده و کارشناسان فنی روزنامه‌ها پس از رویت نمونه کاغذ نسبت به خرید کاغذ اقدام کرده‌اند. همچنین معاونت مطبوعاتی برای رسانه‌هایی که به هر دلیلی با این کاغذ مشکل داشته‌اند، دو راه حل پیشنهاد داده؛ اولا عودت کاغذ به یک شرکت اعلامی و دریافت کاغذ مورد نظرشان، ثانیا شرکت موزع متعهد شده که در صورت عدم هماهنگی تجهیزات چاپخانه با کاغذ توزیعی، نسبت به عودت کالا و بازپرداخت وجه پرداختی اقدام نماید.

۴- معاونت مطبوعاتی در شرایط فعلی، با بسیج همه امکانات و بخش‌های داخلی و حتی سازمان‌ها و نهاد‌های خارج از مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بدنبال کمک به رسانه‌ها برای حل مشکل کاغذ مطبوعات بر اساس موجودی انبار‌ها و شرکت‌های واردکننده است و خود را موظف به کمک برای تامین کاغذ مطبوعات می‌داند و قطعا در این مسیر با توجه به مشکلات موجود، امکان بروز برخی گلایه‌ها وجود دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *