در برخورد با مفسدان تعارف نداریم/ فضای مجازی نیازمند نظارت بیشتری است

16:42 - 31 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۷۱۱۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به برخی سواستفاده‌ها از بستر فضای مجازی به منظور ترویج مفاسد اخلاقی از سوی هنجارشکنان اظهارداشت: فضای مجازی نیازمند نظارت بیشتری است تا از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن پیشگیری شود.

در برخورد با مفسدان تعارف نداریم/ فضای مجازی نیازمند نظارت بیشتری است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به برخی سواستفاده‌ها از بستر فضای مجازی به منظور ترویج مفاسد اخلاقی از سوی هنجارشکنان اظهارداشت: فضای مجازی نیازمند نظارت بیشتری است تا از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن پیشگیری شود.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس مهمترین اقدامات و اولویت‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان را تشریح کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن (ره)، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای قوه قضائیه به ویژه آیت الله شهید بهشتی اظهارداشت: مردم عزیز ایران همواره در حمایت و پشتیبانی از نظام مقدس اسلامی پیش قدم بوده اند و همین شاخص توجه ویژه به ارتقای رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع را ضرورتی اجتناب ناپذیر می‌سازد.

صالحی خاطر نشان کرد: به همین منظور از تمامی حوزه‌های قضایی استان هرمزگان خواسته ایم که حداقل یک روز در هفته را به صورت ویژه برای برگزاری ملاقات عمومی مردم با مسئولین اختصاص دهند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: در خصوص موضوع تحول دستگاه قضایی که مدنظر ریاست قوه قضائیه می‌باشد، قصد داریم از ظرفیت خوبی که در استان هرمزگان وجود دارد برای دستیابی به این هدف راهبردی، استفاده بهینه کنیم.

این مقام قضایی، ایجاد امنیت پایدار و درخور شأن مردم شریف استان هرمزگان را مهمترین اولویت دستگاه قضایی استان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در همین راستا دبیرخانه پرونده‌های مهم تشکیل شده و جرائم این حوزه تحت نظارت مدیریت ارشد دادگستری استان به سرعت پیگیری می‌شوند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اعلام این که فساد در جامعه اسلامی جایگاهی ندارد تصریح کرد: در برخورد با مفسدان تعارف نداریم و با مظاهر فساد، قاطعانه مقابله خواهیم کرد.

صالحی با اشاره به برخی سوءاستفاده‌ها از بستر فضای مجازی به منظور ترویج مفاسد اخلاقی از سوی هنجارشکنان اظهارداشت: فضای مجازی نیازمند نظارت بیشتری است تا از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن پیشگیری شود.

وی همچنین با ارائه توصیه‌هایی از خانواده‌ها درخواست کرد تا نظارت بیشتری بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی داشته باشند و از طریق رصد و مقابله با تهدیدات موجود از لطمه دیدن آن‌ها جلوگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با عنوان رونق تولید خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه‌ها موظف هستند به مطالبه به حق رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند و دستگاه قضایی استان هرمزگان نیز در همین راستا از طریق مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از سرمایه گذاری مشروع در جهت تحقق شعار سال تلاش خواهد کرد.

وی با اعلام این مطلب که احقاق حقوق عامه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دادگستری استان هرمزگان در دوره جدید است، از عموم مردم درخواست کرد؛ چنانچه اقدامی را که موجبات تضییع حقوق عامه را فراهم می‌سازد، مشاهده نمودند با گزارش به موقع آن به دستگاه قضایی، زمینه تسریع در برخورد با متخلفین را فراهم آورند.

مقام عالی قضایی استان هرمزگان با اعلام این مطلب که خصوصی سازی نباید به ابزاری برای ایجاد مافیای اقتصادی مبدل گردد تصریح کرد: چنانچه خصوصی سازی به مستمسک و دستاویزی برای تضییع حقوق دولت و سودجویی ویژه خواران تبدیل شود، دستگاه قضایی استان به موضوع ورود خواهد کرد و با اینگونه مفاسد به شدت برخورد می‌نماید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین در ادامه، مقابله با قاچاق سازمان یافته، کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها، تسریع در روند رسیدگی‌های قضایی و کاهش اطاله دادرسی را از دیگر اولویت‌ها و برنامه‌های راهبردی دستگاه قضایی استان هرمزگان برشمرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *