معارفه استراماچونی شلوغ‌تر از ویلموتس

15:13 - 31 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۷۰۴۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
مراسم معارفه استراماچونی نشان داد که فوتبال باشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، مراسم معارفه و امضای قرارداد آندره استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال در حضور تعداد زیادی خبرنگار و پیشکسوت باشگاه استقلال در هتل آکادمی برگزار شد.

وقتی این مراسم را با معارفه مارک ویلموتس، مقایسه می‌کنیم به نکات جالبی می‌رسیم. اول اینکه هم فدراسیون فوتبال و هم باشگاه استقلال آهسته آهسته به استاندارد‌های حرفه‌ای نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند و از بی‌نظمی و هرج و مرج گذشته فاصله گرفته‌اند. در مراسم معارفه مارک ویلموتس از هندزفری و مترجم زبان خارجی استفاده شد تا مشابه کنفرانس‌های جام‌جهانی و جام‌ملت‌های آسیا همزمان با صحبت‌های مربی بلژیکی، مطالب برای خبرنگاران ترجمه شود.

از سوی دیگر هماهنگی‌های قبل از مراسم برای حضور در سالن نظم بیشتری به این برنامه داده بود. در مراسم معارفه سرمربی ایتالیایی استقلال هم کارت‌های مخصوصی صادر شده و تنها افرادی حق حضور در سالن کنفرانس را داشتند که روز قبل با روابط عمومی باشگاه هماهنگ کرده بودند. روابط عمومی و مسئولان اجرایی استقلال در برگزاری منظم این مراسم تلاش کردند و نسبت به گذشته شاهد برنامه‌ریزی بهتری بودیم.

این اتفاقات نشان می‌دهد حضور تیم‌های ایرانی در مسابقات بین‌المللی و آمدن مربیان خارجی صاحب نام مثل کی‌روش، برانکو، ویلموتس و استراماچونی باعث شده تا فوتبال ایران به استاندارد‌های حرفه‌ای نزدیک‌تر شود.

اما نکته دیگر مراسم، حضور اسپانسر باشگاه استقلال در مراسم عقد قرارداد و کنفرانس خبری استراماچونی بود؛ اتفاقی که در معارفه ویلموتس رخ نداد و از این جهت باشگاه استقلال بهتر عمل کرد و طبعا بابت حضور اسپانسر صاحب درآمد (هرچند ناچیز) شده است.

مهمترین بخش نکته مراسم، حضور چشمگیر خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها بود که در مقایسه با مراسم ویلموتس تفاوت فاحشی داشت. با اینکه مراسم عصر پنج‌شنبه ساعت ۱۸ شروع شد که ادارات حالت نیمه تعطیل دارد، اما تمام رسانه‌ها اعم از روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری، رادیو و تلویزیون به شکل ویژه‌ای این رویداد را پوشش دادند که در نوع خود کم سابقه بود. سالن هتل آکادمی که گنجایش خوبی برای مراسم‌های ورزشی دارد، مملو از خبرنگاران و پیشکسوتان باشگاه استقلال بود تا جایی که تمام صندلی‌ها پر شد و بسیاری از خبرنگاران جا برای نشستن نداشتند و سرپا یا نشسته روی زمین مشغول کار و ارسال مطالب و گزارش‌ به رسانه‌هایشان بودند.

استقبال کم نظیر رسانه‌ها و پیشکسوتان بهتر و بیشتر اهمیت فوتبال باشگاهی را نشان می‌دهد که هواداران فوتبال به باشگاه‌های مورد علاقه خود بیشتر توجه می‌کنند و برای آنها مشخص شدن وضعیت باشگاه بزرگ استقلال در اولویت قرار دارد.

با این تفاسیر، حتما مراسم معارفه سرمربی جدید پرسپولیس هم با استقبال فراوانی مواجه می‌شود. این اتفاقات نشان می‌دهد که فوتبال باشگاهی تا چه میزان مورد اهمیت جامعه رسانه‌ای قرار دارد و افکار عمومی با حساسیت ویژه مسائل و رویداد‌های دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس را دنبال می‌کند.

شاید بد نباشد که فدراسیون فوتبال به‌عنوان متولی تیم‌ملی و برگزاری مسابقات لیگ‌برتر به همان میزان که برای تیم‌ملی اهمیت قائل می‌شود، توجه و حساسیت بیشتری به فوتبال باشگاهی داشته باشد تا اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در لیگ‌برتر و جام حذفی رخ داد تکرار نشود و فصل جدید با نظم بشتری از ابتدا شروع شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *