نحوه کسب سهمیه المپیک در بوکس تغییر کرد/ رقابت‌های جهانی روسیه، گزینشی المپیک نیست

10:00 - 31 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۷۰۱۲
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
برنامه جدید کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برای رشته بوکس اعلام و مشخص شد رقابت‌های جهانی روسیه تاثیری در المپیکی شدن بوکسور‌ها ندارد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، پس از کش و قوس‌های فراوان در خصوص حضور یا عدم حضور بوکس در المپیک ۲۰۲۰ سرانجام تصمیم بر این شد که این رشته در المپیک توکیو حضور داشته باشد و همین اختلاف نظر بین ioc و فدراسیون جهانی بوکس باعث شد تا نحوه ورود به المپیک تغییر کند.

بر همین اساس در حالی که قرار بود رقابت‌های انتخابی المپیک بوکس از شهریور ماه امسال با مبارزات جهانی آغاز شود، این برنامه تغییر کرد.

طبق برنامه جدید رقابت‌های جهانی بوکس در همان تاریخ مقرر و در کشور روسیه برگزار می‌شود، اما هیچ تاثیری در کسب سهمیه المپیک نخواهد داشت.

قرار است اواخر سال جاری یک یا دو رویداد قاره‌ای در سطح آسیا برای کسب سهمیه المپیک برگزار شود و همچنین اردیبهشت ماه سال آینده هم یک مسابقات جهانی بین تمام کشور‌هایی که موفق به کسب سهمیه نشدند، برگزار خواهد شد و به این ترتیب بوکسور‌های المپیک توکیو معرفی می‌شوند.

همچنین تعداد بوکسور‌های حاضر در المپیک در بخش مردان از ۲۵۰ به ۱۸۶ نفر کاهش یافته که دلیل این موضوع کاهش اوزان بوکس در المپیک توکیو است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *