رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

گاز رسانی به بیش از ۹۹.۵ درصد از مناطق شهری کشور

16:16 - 30 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۹۵۱
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مشاور وزیر نفت گفت: بیش از ۹۹.۵ درصد از مناطق شهری گاز رسانی شده است.
به گزارش گروه اقتصاد ، محمود آستانه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت گازرسانی به مناطق شهری و روستایی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۹۹ و نیم درصد مناطق شهری و ۸۲ درصد از مناطق روستایی کشور گاز رسانی شده است.

وی ادامه داد: علیرغم شتاب بخشیدن به روند گاز رسانی به مناطق روستایی آذربایجان غربی در حال حاضر به ۶۶ درصد از این مناطق گاز رسانی انجام شده و برای گاز رسانی به ۳۴ درصد دیگر از مناطق روستایی استان برنامه ریزی شده است.

آستانه با اشاره به نگاه ویژه وزیر نفت برای توسعه گاز رسانی به مناطق روستایی استان‌های مرزی کشور گفت: با تاکید وزیر نفت به گاز رسانی در آذربایجان غربی روند گاز رسانی به مناطق روستایی این استان با جدیدت و به صورت ویژه در دستور کار شرکت ملی گاز قرار گرفته و امسال اعتبارات و بودجه خوبی در فصل گاز رسانی به این استان پیش بینی شده است.

وی همچنین از آمادگی وزارت نفت برای تأمین مواد اولیه پالایشگاه‌های فرآورده‌های گازی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: با توجه به همسایگی آذربایجان غربی با سه کشور خارجی و موقعیت ویژه جغرافیایی استان، در صورت علاقه مندی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این استان، وزارت نفت آمادگی کامل برای عقد قرارداد بلند مدت برای تأمین مواد اولیه این سرمایه گذاران را دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *