رسانه‌های بین‌الملل سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکایی در ایران را چطور بازتاب دادند؟

13:13 - 30 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۸۷۵
در پی سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی امریکایی در ساعات اولیه بامداد امروز، پس از تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران رسانه های بین الملل به آن واکنش نشان دادند.
پهپادی در آسمان ایران وجود نداشته استبه گزارش گروه بین الملل ، در پی سرنگون کردن یک فروند پهپاد آمریکایی در آسمان ایران، کاپیتان «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در خصوص هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی  گفت، هیچ پهپادی در آسمان ایران وجود نداشته است.
 
این درحالی است که «لوکاس تاملینسون» خبرنگار شبکه فاکس‌نیوز به نقل از یک مقام ارتش آمریکا مدعی شد: پهپاد مدل «تریتون MQ-۴C» متعلق به نیروی دریایی آمریکا توسط موشک زمین به هوای ایرانی‌ها بر فراز تنگه هرمز در حریم هوایی بین المللی هدف قرار گرفته است.
 
وی در صفحه توئیتر خود خبر سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط یک موشک زمین به هوای ایرانی بر فراز آب‌های خلیج فارس را انتشار داده است.

آسوشیتد پرس در واکنش به این خبر نوشت، یک فروند پهپاد گلوبال هاوک آمریکا صبح امروز پنجشنبه در آسمان استان هرمزگان دیده شده و هدف نیرو‌های هوافضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته و سرنگون شد.
 
همچنین شبکه خبری الجزیره نوشت، یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا وارد حریم آسمان ایران شد و مورد هدف نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.
 
هاآرتص آورده است: یک مقام رسمی آمریکا تایید کرد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین توسط موشک زمین به هوا ایران در هرمزگان هدف قرار گرفت.
 
راشاتودی هم به این خبر پرداخته است و در واکنش به آن نوشت در روز پنج شنبه نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که به سرزمین ایران حمله می‌کرد، سرنگون کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *