رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دوازدهمین نشست شورای سیاست گذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران برگزار شد

14:54 - 29 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۶۹۴
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
دوازدهمین نشست شورای سیاستگذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از سایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در این نشست که روز گذشته (سه‌شنبه) و در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، حاضرین در خصوص روند انجام طرح‌های در حال اجرای این شورا با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه سه طرح جدید توسط اعضای شورای سیاستگذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران مورد بحث قرار گرفت:
۱- اجرای تاریخ شفاهی کمیته ملی المپیک (ساختار و عملکرد)
۲- اجرای تاریخ شفاهی تحولات ورزش ایران (وزارت ورزش و جوانان از ابتدا تا کنون)
۳- اجرای تاریخ شفاهی پارالمپیک

لازم به ذکر است پیش از این نیز اجرای چهار طرح در این شورا مورد تصویب قرار گرفته بود که تاریخ شفاهی فوتبال ایران، تاریخ شفاهی کشتی ایران و تاریخ شفاهی مطبوعات ورزشی ایران به مرحله اجرا رسیده و تاریخ شفاهی تحولات ورزش زنان ایران نیز در مرحله تدوین و پیش تولید قرار دارد.

گفتنی است پروژه تدوین تاریخ شفاهی ورزش ایران، توسط کمیته ملی المپیک با حمایت و همکاری وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک با تشکیل شورای سیاستگذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران، علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاریخ شفاهی ورزش که به منظور تربیت پژوهشگران در این حوزه در حال انجام است، با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های ذکر شده اقدام به جمع‌آوری اسناد، اطلاعات، عکس، فیلم و... در ورزش ایران کرده است.

مستندسازی ابعاد پنهان تاریخ ورزش ایران با انجام مصاحبه با اساتید، صاحب نظران، پیشکسوتان و ورزشکاران و روایت ناگفته‌هایی از این عزیزان در قالب طرح‌های ذکر شده جزو مهمترین اقداماتی است که تا کنون توسط شورای سیاستگذاری تاریخ شفاهی ورزش ایران صورت گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *