حواشی تغییر یک شبه بازیگران در تئاتر ادامه دارد/وقتی تماشاگران از بازیگران رو دست می‌خورند

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۰۱
کد خبر: ۵۲۶۴۱۰
در میان شلوغی تماشاخانه های تئاتر در شهر تهران و روی صحنه رفتن بسیاری از آثار نمایشی خبر انصراف و یا اخراج پانته‌آ بهرام از نمایش "مادر" بار دیگر این بازیگر را بر سر زبان ها انداخت.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، در میان شلوغی تماشاخانه های تئاتر در شهر تهران و روی صحنه رفتن بسیاری از آثار نمایشی خبر انصراف و یا اخراج پانته‌آ بهرام از نمایش "مادر" بار دیگر این بازیگر را بر سر زبان ها انداخت.

این عدم حضور در نمایش مادر در حالی رخ می دهد که پانته آ بهرام به تازگی جایگزین "پانته آ پناهی‌ها" در نمایش "جنایت و مکافات" به کارگردانی رضا ثروتی شده است، حال در نمایش مادر ساخته علی احمدی رویا میرعلمی جایگزین پانته‌آ بهرام شده است.

حواشی تغییر یک شبه بازیگران در تئاتر ادامه دارد/وقتی تماشاگران از بازیگران رو دست می‌خورند//////////////////////چهارشنبه

گروه نمایش «مادر» پس از این اتفاق طی بیانیه ای دلیل عدم حضور پانته‌آ بهرام را اینگونه توصیف کرد: پس از حدوداً دو ماه تمرین به دلیل عدم هماهنگی پانته‌آ بهرام بازیگر نقش مادر با گروه اجرایی و ترک تمرین، رویا میرعلمی نمایش «مادر» را همراهی خواهد کرد.

در این میان اما تماشاگران بیشترین ضربه را از عدم تعهد گروه نمایش، بازیگران و سایر عوامل تئاتر می خورند، آنها که برای تماشای یک نمایش هزینه هنگفت بلیت آثار لاکچری را خریداری می کنند، تنها چند روز پیش از اجرا متوجه تغییر بازیگر شده و به نوعی رو دست می خورند.

حواشی تغییر یک شبه بازیگران در تئاتر ادامه دارد/وقتی تماشاگران از بازیگران رو دست می‌خورند//////////////////////چهارشنبه

این دست اعتراضات پس از کنار رفتن "پانته‌آ پناهی‌ها" از نمایش "جنایات و مکافات" شدت گرفت زیرا فارغ از جایگزین شدن بازیگر و بی اعتنایی عوامل نسبت به گروه بازیگران، مشخص نیست که بازیگر جدید چگونه طی یک هفته خودش را برای اجرا آماده می کند، آن هم نمایشی که ماه ها تمرین می شود.

جنایات و مکافات نخستین تجربه رضا ثروتی کارگردان جوان تئاتر در تالار وحدت است، تجربه ای که بسیار تلخ آغاز شده و به شدت مورد نقد اهالی رسانه و تماشاگران قرار گرفته است. پس از اتفاقاتی که در نمایش جنایت و مکافات افتاد، تکرار آن طی یک هفته در نمایش "مادر" به کارگردانی علی احمدی باز هم حواشی را آغاز کرد.

حواشی تغییر یک شبه بازیگران در تئاتر ادامه دارد/وقتی تماشاگران از بازیگران رو دست می‌خورند//////////////////////چهارشنبه

نمایش مادر نیز برای علی احمدی اتفاقی ناخوشایند در کارنامه کاری‌اش است، وی که تاکنون آثارش با گیشه خوبی روبرو بوده این بار اما با انتقادات فراوانی روبرو بوده و شاید موفقیت نمایش زهرماری و رضایت مخاطبین را تکرار نکند.

در این بین همه چیز به یک عذرخواهی ساده از مخاطبان در فضای مجازی ختم شده و هیچ خسارتی نسبت به این مشکل پرداخت نمی شود، از طرفی مرکز هنرهای نمایشی هم که فعالیت نمایشی خود را ادامه می دهد، هیچ واکنشی نشان نداده و گروه های متخلف را به هیچ عنوان مورد مواخذه قرار نمی دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *