مراحل ساخت اثر جدیدم را آغاز کرده‌ام/دوست ندارم بدون فکر در مورد سینما نظر بدهم

8:30 - 29 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۳۸۷
نویسنده سریال وضعیت سفید گفت: به عقیده من نظر دادن در زمینه مشکلات چرخه اکران امری کاملاً تخصصی است و نباید به همین راحتی حرفی زد که بعد از گفتن آن پشیمان شد، هیچ وقت دوست ندارم در عرصه سینما حرفی بزنم که پرت بوده و مرا از گفتنش به تنگ بیاورد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، "هادی مقدم دوست" نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون از جمله هنرمندانی است که در کارنامه کاری خود آثاری تاثیرگذار و به یادماندنی همچون فیلم سینمایی "بی پولی"، "آرایش غلیظ"، "شعله ور" را می‌بیند.

هادی مقدم دوست متولد ۱۳۵۰ در تهران است. وی فعالیت سینمایی خود را در مقام کارگردانی را از سال ۱۳۸۹ با فیلم چسب زخم آغاز کرد. وی در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه را برای فیلم (بی‌پولی) به دست آورد.

هادی مقدم دوست: مراحل ساخت اثر جدیدم را آغاز کرده‌ام/دوست ندارم بدون فکر در مورد سینما نظر بدهم///////////////////چهارشنبه

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (سر به مهر) در بخش نگاه نو سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر و نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم نامه برای فیلم "شعله ور" از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از دیگر جوایز مقدم دوست در عرصه هنر است.

وی البته بیش از کارگردانی در مقام نویسنده به افتخارات فراوانی رسیده و همواره یکی از اعضاء ثابت تیم "حمید نعمت الله" در آثار سینمایی این کارگردان است، فعالیت مشترکی که طی سال‌های گذشته به آثار سینمایی متنوعی ختم شده است.

مقدم دوست در مقام کارگردان، اما سابقه کمتری در سینما داشته و عمده فعالیت‌های وی به آثاری همچون فیلم "هیهات" و "سر به مهر" بر می‌گردد، آثاری که نتوانستند همچون نگارش فیلمنامه مقدم دوست را در اذهان عمومی معرفی کنند.

هادی مقدم دوست: مراحل ساخت اثر جدیدم را آغاز کرده‌ام/دوست ندارم بدون فکر در مورد سینما نظر بدهم///////////////////چهارشنبه

اما در بخش سریال نویسی مقدم دوست ید طولایی داشته و دو اثر ماندگار "وضعیت سفید" و سریال "سرباز" را در کارنامه خود می‌بیند، وضعیت سفید همچنان یکی از به یادماندنی‌ترین آثار تلویزیون بوده و با وجود بازپخش فراوان همچنان مخاطب را پای تلویزیون می‌نشاند.

حال پس از پایان پخش سریال سرباز ساخته هادی مقدم دوست به سراغ اثر جدید خود رفته است، اثری که مشخصاً اطلاعاتی از آن به میان نیامده، اما مراحل پیش از تولید خود را طی می‌کند.

هادی مقدم دوست: مراحل ساخت اثر جدیدم را آغاز کرده‌ام/دوست ندارم بدون فکر در مورد سینما نظر بدهم///////////////////چهارشنبه

هادی مقدم دوست نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ، درخصوص آخرین فعالیت خود در عرصه هنر گفت: هم اکنون مشغول نگارش و آماده سازی یک اثر هستیم، اما من شاید در جایگاهی نباشم که بتوانم اخباری بیش از این در این مورد اعلام کنم.

وی درباره وضعیت اکران در سینما و مشکلات چرخه اکران تاکید کرد: شاید نظری که هم اکنون اعلام کنم نظری غیرکارشناسانه باشد، زیرا به عقیده من نظر دادن در زمینه مشکلات چرخه اکران امری کاملاً تخصصی است و نباید به همین راحتی حرفی زد که بعد از گفتن آن پشیمان شد، هیچ وقت دوست ندارم در عرصه سینما حرفی بزنم که پرت بوده و مرا از گفتنش به تنگ بیاورد.

نویسنده سریال "وضعیت سفید" خاطرنشان کرد: من کارم را از روزنامه نگاری آغاز کرده ام و می‌دانم که برخی مواقع در مورد هر نقد و نظری در مورد وضعیت سینما باید با تامل و تفکر حرف زد، صحبت‌های احساسی و شتابزده در مورد وضعیت اکران و یا اکران آثار کمدی را نمی‌پسندم، زیرا به نظرم این اتفاقات به تحلیل کارشناسانه نیازمند است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *