رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۳ عملیات پهپادی نیروهای یمنی در ابها طی ساعات اخیر؛ فرودگاه ابها به حالت تعطیل در آمد

12:35 - 28 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۳۱۱
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که از عصر روز دوشنبه ۳ عملیات پهپادی علیه فرودگاه ابها در جنوب عربستان انجام شده و در حال حاضر فعالیت در این فرودگاه متوقف شده است.

۳ عملیات پهپادی از عصر دوشنبه علیه فرودگاه اب‌ها انجام شده است/فرودگاه اب‌ها به حالت نیمه تعطیل در آمده استبه گزارش گروه بین الملل ؛ «یحیی سریع» می‎گوید ۳ عملیات پی در پی علیه فرودگاه «ابها» با استفاده از چند فروند پهپاد «قاصف ۲ k» انجام شده است.

وی روز سه شنبه در نشستی خبری گفت که این عملیات پهپادی از عصر روز دوشنبه تا بامداد روز سه‌شنبه ادامه داشته و اهداف مورد نظر با دقت بالایی مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت فرودگاه ابها از حالت عادی خارج و به حالتی نیمه‌ تعطیل در آمده است اظهار داشت که فعالیت بخش هواپیما‌های نظامی ائتلاف سعودی در این فرودگاه متوقف شده است.

سخنگوی نیرو‌های مسلح در ادامه ضمن بیان این مطلب که حملات نظامیان سعودی افزایش یافته و در طول ۲ روز گذشته به ۴۱ حمله هوایی رسیده است گفت: به این دلیل عملیات ما ادامه یافته و تشدید خواهد شد.

یگان پهپادی یمن طی روز‌های اخیر و در پاسخ به تجاوز ائتلاف سعودی علیه مردم یمن، عملیات خود علیه اهدافی در خاک عربستان را افزایش داده و به خصوص فرودگاه‌های جیزان، نجران، فرودگاه ابها و پایگاه هوایی ملک خالد در استان عسیر را هدف قرار داده است.

دوشنبه شب نیز نیرو‌های یمنی برای پنجمین بار طی هفته اخیر فرودگاه ابها را هدف قرار دادند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *