دستاورد‌های نعمتی برای فدراسیون کشتی از دیدار با لالوویچ

11:07 - 28 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۲۷۳
سرپرست فدراسیون کشتی از دیدار با رئیس اتحادیه جهانی دستاورد‌های خوبی کسب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، سفر سرپرست فدراسیون کشتی کشورمان به سوئیس و دیدارش با رئیس اتحادیه جهانی کشتی در حالی برگزار شد که پیش از این برخی از اهالی کشتی و اصحاب رسانه نسبت به این موضوع معترض شده و نسبت به این دیدار واکنش نشان داده بودند.

این سفر در ابتدا نشانگر این بود که بر خلاف شایعاتی که در خصوص به رسمیت شناخته نشدن نعمتی از سوی اتحادیه جهانی کشتی و خطر تعلیق فدراسیون کشتی به خاطر سرپرستی او مطرح شده بود، این اتحادیه بهروز نعمتی را به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی کشورمان کاملا به رسمیت شناخته که چنین جلسه‌ای را با او برگزار کرده است.

البته در گام بعدی باید به دستاورد‌های این سفر اشاره شود. با دقت و تعمق در چند و چون این ملاقات و بررسی دستاورد‌های این سفر که حاوی نکات بسیار مهم و ارزشمندی بود، باید خوشحال باشیم که خطر تعلیق به خاطر بدهی به اتحادیه جهانی برطرف شده و با درایت سرپرست فدراسیون، دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر آنچه در جام ساساری برای تیم کشورمان رخ داد، نخواهیم بود. نعمتی در این سفر برخی از مشکلات جدی فدراسیون کشتی را برطرف کرد تا با این کار مسیر را برای رئیس آینده فدراسیون هم هموار کرده باشد.

از نکات بسیار ارزشمندی که باید به آن اشاره شود، توافق برای پس دادن بدهی چند ساله فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی بود که بر این اساس قرار شد فدراسیون طلب اتحادیه جهانی را به صورت اقساطی پرداخت کند. مشکل بدهی سنگین فدراسیون به اتحادیه جهانی که مدت‌ زیادی گریبان‌گیر کشتی شده بود و حتی فدراسیون را با خطر تعلیق هم مواجه کرده بود، حالا به طور کامل برطرف شده و تیم‌های ملی کشورمان با خیالی آسوده در رقابت‌های پیش‌رو به میدان خواهند رفت.

موضوع دیگری که حائز اهمیت است، برگرداندن مدال و امتیازات محمدباقر یخکشی به خاطر قهرمانی در جام ساساری بود. گفتنی است در صورتی‌ که یخکشی ملی‌پوش کشورمان در رقابت‌های جهانی باشد، این امتیازات تاثیر زیادی در موقعیت این کشتی‌گیر در جدول رقابت‌های جهانی خواهد داشت.

کسب سهمیه المپیک ساحلی که به دلیل کمبود بودجه نمی‌توانستیم در این رویداد حضور پیدا کنیم و همچنین سفر رئیس اتحادیه جهانی کشتی به کشورمان که قرار است به زودی انجام شود از دیگر مواردی بود که در دیدار بهروز نعمتی با نناد لالوویچ صورت گرفت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *