اعطای تسهیلات ویژه و ارزان قیمت به تعاونی‌های صنعتی، گردشگی و کشاورزی و دانش بنیان

3:00 - 29 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۲۴۸
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در راستای حمایت از اشتغال‌های منطقه‌ای و تعاونی‌های دانش بنیان در طی تفاهم نامه‌هایی با ورزات صمت، میراث فرهنگی، جهادکشاورزی و صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات ارزان قیمت برای این گونه طرح‌ها درنظر گرفته شده است.

محمد کبیری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه اظهار داشت:بانک توسعه تعاون که برای توسعه تعاون کشور ایجاد شده است عاملیت این طرح را دارد و با وزارت صمت ،میراث فرهنگی ،وزارت جهاد کشاروزی تفاهم نامه هایی امضا شده است.بنابراین به ترتیب رقم هایی برای صنعت و معدن، کشاورزی و صنایع کردشگری قرارداده شده که با تلفیق منابع داخلی و منابعی که دولت در اختیار آنها می گذارد این تسهیلات را دراختیار تعاونی ها می گذارند.


وی گفت:در مورد طرح های دانش بنیان نیز تفاهم نامه سه جانبه ای با صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک توسعه تعاون داشتیم که در جریان این طرح تعاونی های دانش بنیان را جهت اعطای تسهلایت ارزان قیمت معرفی می کنیم .تسهلات دیگری نیز برای این تعاونی ها داریم به طور مثال ارائه لیزینگ به مشتری های این تعاون ها .

کبیری ادامه داد:در روزی که این تفاهم نامه را امضا کردیم تعدادی از تعاونی ها نیز دعوت شده بودند و بالغ 50 میلیارد تومان بر اساس طرح هایی که داشتند به آنها اعطاء شد و این روزند همچنان ادامه دارد.

کبیری اضافه کرد:درخواست کنندگان به بانک توسعه تعاون مراجعه کنند تا بر اساس طرح و منطقه جغرافیایی راهنمایی می شوند .تعاونی های دانش بنیان میز به صندوق نو آوری و شکوفایی مراجعه و درخواست خود را اعلام کرده تا از تسهیلات بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمت یعنی نرخ مصوبی که بانک ها به صورت عمومی پرداخت می کنند ،به تناسب طرح و محلی که طرح در حال اجراست نرخ ان کم تر است افزود:طرح های مختلفی در زمینه اشتغال وجود داشته است اعم از اعطای وام های اشتغال روستایی که بانک توسعه تعاون جز چهار بانک عامل در این زمینه بوده و این هدف گذاری به صورت کامل در سال 97 انجام و در سال 98 با این طرح ها ادامه این تسهیلات را خواهیم داشت .

وی ادامه داد:طبیعتا تعاونی ها یکی از بهترین بنگاه ها برای ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای است و حمایت از این بنگاه ها با تسهیلات ارزان قیمت مخصوصا در مناطق محروم می تواند کمک به اشتغال بیشتر داشته باشد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *