رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

حکم عاملان شهادت ستواندوم شهید محمود رفیعی صادر شد

14:12 - 27 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۰۸۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
شعبه اول دادگاه کیفری یک دادگستری استان حکم عاملان شهادت ستواندوم شهید محمود رفیعی را صادر کرد.

حکم عاملان شهادت ستواندوم شهید محمود رفیعی صادر شدمحمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی گفت: شعبه اول دادگاه کیفری یک دادگستری استان حکم متهمان پرونده عاملان شهادت ستواندوم شهید محمود رفیعی را صادر کرد.

وی با اعلام این خبر گفت: پس از تکمیل تحقیقات نهایی و تشکیل جلسه رسیدگی به اتهامات عاملان شهادت ستواندوم شهید محمود رفیعی قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان در زمان قانونی احکام متهمان این پرونده را صادر کردند.

وی افزود: بر این اساس متهم ردیف اول این پرونده به اتهام مباشرت در قتل عمدی ستواندوم محمود رفیعی در ماه غیر حرام از طریق شلیک گلوله با اسلحه شکاری وینچستر به قصاص نفس در ملأ عام و در خصوص اتهام وی دایر بر مساعدت در فراری دادن متهمان به ۱۸ ماه حبس و از بابت اتهام تمرد نسبت به مأموران دولت با حمله به ایشان به تحمل چهار سال و شش ماه حبس و در خصوص اتهام نامبرده مبنی بر تخریب عمدی خودروی سازمان پلیس مبارزه با مواد مخدر به تحمل چهار سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی خاطرنشان ساخت: در خصوص سایر متهمان نیز با اتهامات معاونت در قتل عمدی و مساعدت در خلاصی دادن متهمان، تمرد نسبت به مأموران دولت، استفاده از سلاح گرم و سرد و... احکام طویل المدتی از ۱ تا ۳۷ سال حبس و حبس ابد بسته به میزان جرایم ارتکابی صادر گردیده است.

رییس کل دادگستری استان اصفهان همچنین تصریح کرد: این احکام قابل فرجام خواهی در دیوانعالی کشور بوده و پس از طی تشریفات قانونی آن به اجرا درخواهد آمد.

حبیبی در پایان به هنجارشکنان و متعرضان به امنیت هشدار داد که دستگاه قضایی اشد مجازات قانونی را برای مخلان نظم و امنیت جامعه و متعرضان به جان و مال و ناموس مردم تعیین و اعمال می‌کند.

به گزارش ، در آبان ماه سال گذشته دو متهم مواد مخدر به جرمی که مجازات آن اعدام بوده است توسط مأموران نیروی انتظامی در حال اعزام و انتقال از دادگاه به زندان مرکزی اصفهان بودند که ۵ نفر از اشرار به قصد فراری دادن متهمان سد راه خودروی پلیس شده و در نزدیکی زندان با مأموران درگیر و این افراد با استفاده از سلاح شکاری ضمن فراری دادن متهمان، یکی از افسران ناجا به نام محمود رفیعی را به شهادت رساندند.

بیشتر بخوانید:ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *