«آذری جهرمی» از مجلس کارت زرد گرفت

12:03 - 27 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۰۲۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پاسخ های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سوال یکی از نمایندگان را قانع کننده ندانستند.
نماینده «اهر و هریس» از پاسخ‌های وزیر ارتباطات قانع شدبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ،در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس و ۷ نماینده از آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

این سوال درمورد عدم توجه این وزارتخانه به خدمات تلفن همراه، اینترنت و تلفن ثابت در روستا‌ها بود.

پس از پاسخ‌های وزیر و اظهارات نماینده بیت‌الله عبدالهی اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع شده است و سوال را به رأی نمایندگان نگذاشت.
 
۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند
محمدجواد آذری جهرمی در پاسخ به سوال بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس در خصوص اقدامات وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباط روستایی و دستیابی به شبکه اینترنت بیان کرد: مسئله توسعه ارتباط روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروز با توجه به عصر اقتصادی دیجیتال حتی در امور دامداری نیز به شبکه اینترنت نیاز است. 

وی افزود: بنده در ۲۲ ماه گذشته که از مجلس رأی اعتماد گرفتم اعلام کردم که اهداف برنامه ششم توسعه در اولویت وزارت خانه است روزی که بنده وارد وزارت خانه شدم از مجموع ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار، حدود ۱۹ هزار روستا به اینترنت متصل بودند و مشکلاتی نظیر گرانی مودم‌های مورد نیاز در روستا‌ها مطرح بود، اما در ۲۲ ماه گذشته حدود ۸ هزار روستای دیگر به اینترنت متصل شده و اکنون ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت بدون مشکل متصل هستند. اگر به طور میانگین روزانه حساب کنیم هر روز ۲۰ روستا به اینترنت متصل شده‌اند.

آذری جهرمی در ادامه اظهار کرد: مطالبات روستاییان و نمایندگان در این زمینه صحیح است و وزارت خانه از حداکثر ظرفیت خود در این زمینه بهره خواهد برد.

آذری جهرمی در ادامه با اشاره به تلاش وزارت خانه برای استفاده از ظرفیت‌ها به منظور توسعه ارتباط روستایی بیان کرد: وزارت خانه از تمام ظرفیت خود برای توسعه ارتباطات روستایی استفاده کرده است. از اثرات توسعه ارتباط روستایی می‌توان به ۱۵ هزار خانه بهداشت روستایی در سراسر کشور اشاره کرد که نام و مشخصات آن‌ها ثبت شده است. از سوی دیگر وزارت بهداشت در چند ماه آتی پروژه مهم دولت الکترونیک را دنبال خواهد کرد که زیرساخت‌های آن با کمک وزارت خانه ارتباطات فراهم شده است.
 
کارت زرد مجلس به وزیر ارتباطات
در ادامه این جلسه سوال محمد نگهبان سلامی از وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در دستور کار مجلس قرار گرفت. این سوال درباره علت عدم تحقق موارد مندرج در بند ط. ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر ضرورت راه اندازی دولت الکترونیک بود که نمایندگان از توضیحات آذری جهرمی قانع نشدند.

نمایندگان نیز با ۸۳ رای موافق، ۸۳ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن پاسخ‌های وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات را قانع کننده ندانستند و در نتیجه آذری جهرمی نخستین کارت زرد خود را از مجلس دریافت کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *