ایران جنگ صدرنشینی را از روسیه برد/ معروف و غفور برای شکست روس‌ها کافی بودند

19:13 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۸۷۷
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال مقابل روسیه به پیروزی رسید.

نتیجه زنده/ ایران یک - روسیه صفربه گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال، از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه غدیر ارومیه به مصاف تیم روسیه رفت.

کولاکوویچ در این بازی تیمش را با ترکیب سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، سعید معروف، محمدرضا حضرت‌پور و امیر غفور به میدان فرستاد.

ملی‌پوشان والیبال ایران در اوایل ست اول بازی عملکرد بهتری نسبت به تیم روسیه داشتند و سرویس‌های غفور موفق شد فاصله ۲ امتیازی با تیم روسیه ایجاد شود.

سعید معروف همچون بازی‌های گذشته با پاس‌های طلایی خود باعث شد امتیازات حیاتی زیادی نصیب تیم ایران شود. ضمن اینکه در امتیازات ابتدایی ست اول مشخص است که جو سالن روی عملکرد روس‌ها تاثیر منفی گذاشته بود. در ادامه این عملکرد خوب ادامه داشت تا فاصله امتیازی ایران با تیم روسیه به ۴ برسد.
 
نتیجه زنده/ ایران یک - روسیه صفر
 
در حالی که این ترس وجود داشت که روس‌ها به بازی برگردند، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه وقتی ایران به امتیاز ۲۲ رسید تیم روسیه تنها ۱۷ امتیاز کسب کرده بود. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران به پایان رسید.
 
در ست دوم روس‌ها کم اشتباه‌تر از ست اول بازی را آغاز کردند و روی سرویس‌های هدفدار و همین طور حملات سرعتی توانستند در وقت استراحت اول از تیم ایران با نتیجه ۸ بر ۵ پیش بیفتند. برتری روس‌ها در ادامه هم بیشتر شد و آنها توانستند اختلاف امتیاز خود را با تیم ایران به ۶ برسانند و در وقت استراحت دوم تیم روسیه با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ از تیم ایران جلو افتاد. شاگردان کولاکوویچ پس از تلاش فراوان بالاخره توانستند در امتیاز ۲۳ به تیم روسیه برسند.
 
نتیجه زنده/ ایران ۲ - روسیه صفر
 
تیم ایران با نتیجه ۲۴ بر ۲۳ از تیم روسیه پیش افتاد، اما درخواست ویدیو چک روس‌ها باعث شد نظر داور تغییر کند. فشار تماشاگران و همین طور اعتراض بازیکنان باعث شد نظر داور یک بار دیگر تغییر کند و به نفع تم ایران رای بدهد.
 
این ست در نهایت با سرویس طلایی سعید معروف با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران شد.
 
تیم ایران ست سوم را طوفانی آغاز کرد و موفق شد با نتیجه ۵ بر ۲ از تیم روسیه جلو بیفتد. این اتفاق با سرویس‌های زیبای پوریا فیاضی در این لحظات رخ داد. در حالی که روس‌ها در حال نزدیک شدن امتیازشان به تیم ایران بودند، با هنرمایی سعید معروف و تیزهوشی امیر غفور امتیاز ۱۰ برای تیم ایران ثبت شد تا شاگردان کولاکوویج ۱۰ بر ۸ از روسیه پیش بیفتند.
 
بازی هوشمندانه بازیکنان کشورمان تا اواسط این ست ادامه داشت و در نهایت با امتیاز ۱۶ به ۱۳ به سود ایران، دو تیم به وقت استراحت دوم رفتند.
 
ایران جنگ صدرنشینی را از روسیه برد/ معروف و غفور برای شکست روس‌ها کافی بودند
 
هماهنگی معروف و غفور به حدی بود که بازیکنان روسیه کلافه شدند و درخشش امیر غفور بازیکن شماره ۱۰ تیم کشورمان باعث شد تا تیم ما به امتیاز ۲۲ برسد، اما دو دفاع روی تور از سوی روس‌ها اختلاف را به یک رساند. در پایان این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود تیم کشورمان به پایان رسید تا والیبالیست‌های ایران موفق شوند با حساب ۳ بر صفر تیم روسیه را از پیش رو بردارند.
 
با این نتیجه تیم کشورمان در صدرجدول لیگ ملت‌های والیبال باقی ماندند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *