حمله پلیس آریزونا به خانواده یک کودک چهارساله؛ برخورد خشن ماموران پلیس با مادر باردار!

16:01 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۸۴۵
انتشار ویدئویی از حمله مسلحانه پلیس آریزونا به خانواده یک کودک چهار ساله سیاهپوست و ضرب و شتم پدر و نیز برخورد نامناسب با مادر باردارش، واکنش‌هایی را در پی داشته است.
به گزارش گروه بین الملل ؛ پلیس ایالت «آریزونا» آمریکا در پی اقدام یک دختربچه چهارساله به برداشتن عروسکی از یک فروشگاه، به روی والدین سیاهپوست وی اسلحه کشید.

به گزارش اسکای نیوز، براساس ویدئو‌های منتشر شده، یک افسر آمریکایی پس از اقدام یک دختربچه ۴ ساله در برداشتن یک عروسک از فروشگاهی در ایالت آریزونا، به روی خانواده‎اش اسلحه کشید.

پدر و مادر باردار این کودک، اعلام کردند که پس از خروج از فروشگاهی در «فونیکس» آریزونا در مسیر منزل خود توسط خودرو‌های پلیس محاصره شدند. این در حالی بود که آنان می‎گویند که متوجه اقدام کودکشان مبنی بر برداشتن عروسک نشدند.
 
 
حمله مسلحانه پلیس آریزونا به خانواده کودک چهارساله به اتهام سرقت عروسک!
 

ویدئو‌های این حادثه که در اواخر ماه می رخ داد، نشان می‌دهد که در پی این اقدام پلیس، زوج آمریکایی که دو کودک در خودرو آنها حضور داشتند از وسیله نقلیه پیدا شده و دست خود را بر روی سر خود قرار دادند. در این جریان یک افسر پلیس با الفاظ رکیک به پدر کودک دستور می‌دهد در صندوق را باز کند و افسر دیگر اسلحه خود را به سمت خودروی آنان نشانه رفته است.

در پی ممانعت مادر کودک از گذاشتن دستانش بر روی سر به دلیل حضور دو کودک یک ساله در آغوشش افسر پلیس اقدام به فحاشی می‌کند.

در نهایت این زن باردار در حالی که کودک یک ساله‎اش را در آغوش داشت، از خودرو پیاده شد. افسر پلیس به وی دستور می‌دهد که کودک را بر روی پیاده روی داغ بگذارد که با مخالفت مادر کودک مواجه می‌شود.

در شکایت این خانواده اعلام شده که افسر پلیس با مشاهده مقاومت مادر، وی را تهدید می‌کند که "من می‌توانم تو را در مقابل چشمان کودکانت هدف قرار بدهم."

در عین حال افسر دیگر با هُل دادن پدر کودک به سمت خودروی پلیس و زدن ضربه‌ای به پای وی، سبب می‌شود این مرد به زمین بیفتد.

در مقابل فریاد‌های پلیس مبنی بر انجام دستور، پدر کودک اعلام می‌کند همه دستورها را اجرا می‌کند.

وکیل خانواده کودک چهار ساله در مورد این حادثه گفت: "این رفتار وحشیانه به دلیل عروسک کوچکی به ارزش ۵ دلار انجام شده است."

اداره پلیس فونیکس با توجیه مغشوش بودن ویدئو، ادعا کرد تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز می‌کند.

شهردار فونیکس گفت پس از مشاهده ویدئوی این درگیری، احساس ناخوشایندی داشته و این اقدامات را کاملا نامناسب و غیر حرفه‌ای توصیف کرد.
 
[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2153783_452.mp4']
 

وی با اشاره به ادعا‌های پلیس مبنی بر پایان اعتبار گواهینامه پدر کودک یا بی پولی خانواده برای خرید عروسک گفت: "هیچ دلیل نمی‌تواند این رفتار غیرقابل قبول را توجیه کند. "

این اتفاق باعث شد تا طرح اتصال دوربین به یونیفرم پلیس به منظور کنترل اقدامات آنان در دست بررسی قرار بگیرد.

پلیس اعلام کرد مدیر فروشگاه در نهایت از طرح شکایت خودداری کرده و به همین دلیل تاکنون بازداشتی انجام نشده است.

اقدام پلیس شهر «فونیکس» آریزونا باعث شد این زوج شکایتی به ارزش ۱۰ میلیون دلار (۸ میلیون پوند) علیه مقام‎های محلی را به جریان بیندازند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *