برنامه‌ریزی برای نگهداری ده هزار معتاد متجاهر و محکومان مواد مخدر در چناران

15:53 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۸۴۳
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امکان ارتقاء ظرفیت اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران به ده هزار نفر وجود دارد و می‌توان از آن برای نگهداری محکومان مواد مخدر و معتادان متجاهر استفاده کرد.

به گزارش گروه جامعه اسکندر مومنی در بازدید از اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران، هدف از این سفر استانی را، بررسی برنامه‌ها و اقدامات سه حوزه مقابله با عرضه، پیشگیری از اعتیاد و درمان اعتیاد استان خراسان رضوی و شهر مشهد خواند و گفت: در حوزه مقابله با عرضه سعی داریم توجه وی‍‍ژه‌ای به موضوع جلوگیری از ورود و توزیع مواد مخدر و تقویت و انسداد مرز‌ها داشته باشیم.

وی افزود: علاوه بر حوزه مقابله با عرضه، تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه پیشگیری از اعتیاد و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز درمان آسیب‌دیدگان از اعتیاد از دیگر حوزه‌هایی هستند که عصر امروز در جلسه شورا به آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

دبیرکل ستاد ادامه داد: اردوگاه حرفه‌آموزی و کادرمانی چناران، اردوگاهی است که هزینه زیادی برای ساخت و راه‌اندازی آن صرف شده و امکان ارتقاء ظرفیت آن تا ده هزار نفر وجود دارد و می‌توان از این اردوگاه، هم برای محکومان مواد مخدر (ماده ۴۲ قانون مبارزه با مواد مخدر) و هم برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر (ماده ۱۶ همان قانون) استفاده کنیم.

مومنی تصریح کرد: بنابراین درصددیم این اردوگاه را با کمک دستگاه قضایی، دولت و ستاد به ظرفیت نهایی برسانیم تا تکیمل شود و ساماندهی معتادان متجاهر ممکن شود.

وی گفت: ساماندهی معتادان متجاهر صرفاً نگهداری و درمان کوتاه مدت نیست بلکه دارای چرخه نگهداری، سم‌زدایی، درمان، مهارت‌آموزی و اشتغال است. بعد از اینکه دوره‌های آنان تمام شد آنان می‌توانند شغل و مهارتی یاد بگیرند. هم در این اردوگاه درامدی داشته باشند و هم وقتی وارد جامعه شدند، بتوانند با مهارتی که آموخته‌اند، شغلی را برای خودشان فراهم کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *