ترخیص لحظه‌ای کالا‌های اساسی از بنادر

14:06 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۷۸۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران گفت: ترخیص کالا‌های اساسی از بنادر به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش گروه اقتصاد به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سید علی حسینی در مورد چگونگی روند تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در بنادر ایران به ویژه در بخش کالا‌های اساسی، اظهار کرد: خوشبختانه به دلیل حساسیتی که در حوزه کالا‌های اساسی وجود دارد شاهد حمل و ترخیص یکسره کالا هستیم به گونه‌ای که دیگر کالا‌ها به انبار منتقل نمی‌شوند و بلافاصله پس از تخلیه، از گمرک ترخیص شده و به مقصد نهایی ارسال می‌شود.

وی گفت: مشکل اصلی ترخیص کالا در بنادر کشور به حوزه کالا‌های غیر اساسی و به اصطلاح کانتینری تجاری باز می‌گردد و به طور حتم باید با برنامه ریزی صحیح‌تر از سوی دستگاه‌های ذی صلاح روند ترخیص کالا‌های غیر اساسی از بنادر تسریع پیدا کند.

حسینی افزود: فعالان اقتصادی از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در تخلیه و بارگیری کالا رضایت دارند.

وی ادامه داد: از آنجا که سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تسهیل در ترخیص کالا عمل می‌کند، ضرورت دارد که سایر ارگان‌ها نیز چنین همکاری را داشته باشند.

عضو کمیسیون حمل و نقل، لجستیک و گمرک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاکید کرد: واردات کالا به کشور جریان مناسبی دارد و این نشان دهنده گفتمان خوب سازمان بنادر با بنادر سایر کشور‌ها است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *