مزرعه تولید ارز دیجیتالی لو رفت

13:33 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۷۰۷
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتالی با عنوان بیت کوین در مانه و سملقان خبر داد.

به گزارش گروه جامعه سردارعلیرضا مظاهری اظهار داشت: در پی اعلام خبری مبنی بر راه اندازی مزرعه تولید ارز دیجیتالی بیت کوین توسط افرادی که به صورت غیر مجاز در سطح شهرستان مانه و سملقان اقدام می‌کنند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان و این شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد اطلاعاتی محل قرار گرفتن این دستگاه‌ها شناسایی شد، افزود: ماموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ماموران بعد از حضور در محل اقدام به بازرسی از آن کردند، خاطر نشان کرد: در این رابطه ۷۸ دستگاه بیت کوین که برق آن نیز به طور غیر مجاز از طریق ترانس فشار قوی تامین می‌شد کشف و ضبط کردند.

سردار مظاهری با بیان اینکه در همین راستا ۲ متهم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند، یاد آور شد: ماموران در بازجویی‌های فنی به عمل آمده موفق شدند در یک عملیات جداگانه ۱۷ دستگاه بیت کوین را نیز که در یک محل دیگر مستقر شده بود را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه با دستور قضائی هر ۲ مکان پلمب شد، تصریح کرد: در بررسی‌های به عمل آمده ارزش این دستگاه‌ها توسط کارشناسان ۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار مظاهری با اشاره به اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، ادامه داد: پلیس با قدرت در مقابل هرگونه اقدام غیرقانونی که باعث شود اقتصاد و امنیت و آرامش جامعه به خطر بیفتد برخورد می‌کند و از شهروندان نیز همواره انتظار می‌رود در صورت اطلاع از هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *