سامانه اس ۴۰۰ نیمه اول ماه جولای وارد ترکیه می‌شود

11:48 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۷۰۶
رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا در تاجیکستان اعلام کرد سامانه اس ۴۰۰ در نیمه اول ماه جولای(تیر و مرداد) وارد ترکیه خواهد شد.
سامانه اس ۴۰۰ نیمه اول ماه جولای وارد ترکیه می‌شودبه گزارش گروه بین الملل ؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد سامانه موشکی اس ۴۰۰ خریداری شده از روسیه در نیمه اول ماه جولای(تیر و مرداد) سال جاری وارد ترکیه می‌شود.

به گزارش رویترز، اردوغان در بازگشت از تاجیکستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد، انتظار می‌رود سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ خریداری شده از روسیه در نیمه اول ماه جولای وارد ترکیه شود.

رئیس جمهور ترکیه با اعلام این خبر گفت: "ما در مورد موضوع اس ۴۰۰ با روسیه بحث کردیم. در واقع مساله اس ۴۰۰ حل و فصل شده است. "

وی افزود: "من فکر می‌کنم تحویل آن‌ها از نیمه اول ماه جولای آغاز خواهد شد."

امضای قرارداد خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ میان روسیه و ترکیه سبب بروز تنش‌هایی میان آنکارا و واشنگتن شد.
 
این تنش‌ها در پی نزدیک شدن موعد تحویل این سامانه به ترکیه تشدید شده است. آنکارا که تاکنون در برابر فشار آمریکا مبنی بر لغو این قرارداد مقاومت کرده است، اکنون با تهدیدات و اقدامات خصمانه آمریکا مانند توقف آموزش خلبانان ترکیه در «آریزونا» آمریکا، تهدید به حذف ترکیه از برنامه توسعه نسل پنجم جنگنده‌ها و ... مواجه شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *