نرخ محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی واقعی خواهد شد

10:42 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۶۷۶
دسته بندی: جامعه ، عمومی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی در رابطه با طرح یک فوریت لایحه تعدیل ضرایب ارزش معاملاتی هر یک از بلوک‌های شهر تهران گفت: این طرح شهرداری را مکلف می‌کند محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک باشد.

نرخ محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی واقعی خواهد شدبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران و در موافقت با طرح یک فوریت شهرداری تهران گفت: در اقدامی که مصوبه "عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح توسعه شهری" را مصوب کردیم با عنایت به تبصره ۳ مصوبه، شهرداری تهران مکلف شده است نسبت به تهیه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک از بلوک‌های شهر تهران بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک به منظور واقعی نمودن ماخذ محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی اقدام و جهت تصویب به شورای شهر ارائه نماید.

فراهانی افزود: شورای شهر، شهرداری تهران را مکلف کرد چرا که نمی‌دانستیم بحث دفترچه ارزش معاملاتی چه موقع بوده و با چه میزان ارائه خواهد شد و همچنین شامل چه مواردی است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اضافه کرد: بنابراین چنین تبصره‌ای را در آن مصوبه قرار داریم تا شهرداری در خرداد ماه آن را ارائه کند بدین ترتیب قیمت‌ها واقعی شود.

وی بیان کرد: شهردار تهران در حال حاضر بر اساس تکلیف شورای شهر این لایحه را ارائه کرده است.

فراهانی گفت: این بند را نه تنها هیات تطبیق رد نکرده است بلکه به کرات در نامه‌های مختلف به این تبصره اشاره شده است و افکار عمومی منتظر است تا بر اساس مصوبه خودمان، لایحه پیشنهادی شهرداری را بررسی کنیم.

گفتنی است طرح یک فوریت شهرداری تهران با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *