رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

حل و فصل دعاوی و خصومت‌ها با میانجیگری و ریش سفیدی اولویت قوه قضاییه است

11:30 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۶۶۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
حداد گفت: ایجاد زمینه‌های صلح و سازش و بهره گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی در انجام این رسالت مهم یکی از راهبرد‌های قوه قضاییه است.

حل و فصل دعاوی و خصومت‌ها با میانجیگری و ریش سفیدی اولویت قوه قضاییه استبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، محمدرضا حداد معاون رئیس کل دادگستری در امور شورا‌های حل اختلاف استان یزد، با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و خصومت‌ها با میانجیگری و ریش سفیدی اولویت قوه قضاییه است، گفت: ایجاد زمینه‌های صلح و سازش و بهره گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی در انجام این رسالت مهم یکی از راهبرد‌های قوه قضاییه است.

محمدرضا حداد با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های مشترک و ایجاد تعامل و همکاری در نهادینه سازی فرهنگ صلح و سازش در جامعه، اظهار داشت: باید تلاش شود تا مشکلات و دعاوی مردم حتی الامکان در چارچوب دادرسی قرار نگیرد که از این رو استفاده از نهاد‌های سازشی، حکمیت و میانجیگری از جمله این راهکار هاست.

وی بر اتخاذ رویکرد‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت کاهش مراجعات مردمی به دستگاه قضایی، تأکید کرد و بیان داشت: ایجاد یک فضای مناسب شهری، کاهش ترافیک و ایجاد فرهنگ صحیح رانندگی، ایجاد فضایی شاد و مفرح در سطح شهر در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی اثر دارد.

وی خاطر نشان کرد: در گذشته که شعب شورا‌های حل اختلاف، محله محور بود و نقش افراد شاخص و معتمد محلی بیشتر بود و حال که به لحاظ استفاده از فناوری اطلاعات و سامان دهی نظارت، شعب تجمیع و مجتمع‌های شورا تشکیل شده است نیز باید در زمینه یاری گرفتن بیشتر از ریش سفیدان و معتمدان محلی همچون گذشته تلاش شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *