سخنگوی وزارت خارجه ژاپن: مسیر کاهش تنش میان ایران و آمریکا با دشواری همراه است

14:24 - 23 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۰۸۳
دسته بندی: سیاست
سخنگوی وزارت خارجه ژاپن گفت: مسیر کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده با دشواری‌هایی همراه است، اما ما در این راستا تلاش خواهیم کرد.
مسیر کاهش تنش میان ایران و آمریکا با دشواری همراه است/در حال بررسی حادثه خلیج عمان هستیمبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، «تاکشی اوسوگا» امروز در یک نشست خبری درباره دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری گفت: این دیدار، دیدار مهم و به موقعی بود.

وی در خصوص ارزیابی دیدار‌های صورت گرفته با مقامات ایران اظهار داشت: زمان برای ارزیابی خیلی زود است و باید در نهایت دید تا چه حد اهداف برآورده شده است.

اوسوگا در مورد کاهش تنش‌های موجود در خلیج فارس بیان کرد: مسیر کاهش تنش‌ها با دشواری‌هایی همراه خواهد بود، اما ما تلاشمان را در این راستا خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن درباره تاثیر حادثه آتش گرفتن دو نفتکش این کشور در خلیج عمان بر مناسبات با ایران گفت: من اطلاعات کمی در خصوص این حادثه دارم. ما در حال بررسی این اتفاق هستیم. در حال حاضر در موقعیتی نیستم که به این سوال پاسخ دهم.
 
سخنگوی وزارت خارجه ژاپن تصریح کرد: ما ارتباط‌مان را با هر دو طرف (ایران و آمریکا) در سطوح مختلف برای کاهش تنش ادامه می‌دهیم. در همین رابطه در اجلاس گروه ۲۰ در اوزاکا احتمال برقراری ارتباط بین توکیو و واشنگتن وجود دارد.

وی در خصوص موضع بی طرفی ژاپن در ارتباط میان ایران و آمریکا خاطر نشان کرد: از نظر ما ژاپن دوست سنتی ایران و متحد ایالات متحده است. از دیدگاه خودمان ما بی طرف هستیم، ولی عبارت بی طرفی به صورت عینی قابل ارزیابی نیست و هرکسی می‌تواند برداشتی از آن داشته باشد.

اوسوگا در ادامه عنوان کرد: رهبران هر دو کشور ایران و آمریکا در این نکته که خواهان کاهش تنش هستند، اشتراک نظر دارند.

وی درباره تداوم خرید نفت ایران گفت: این مساله نیاز به جزئیات فنی دارد که من در جریان آن نیستم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *