بازدید مسئولان قضایی آذربایجان شرقی از آزاد راه تبریز – ارومیه

14:54 - 23 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۰۷۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی از آزاد راه تبریز – ارومیه بازدید کرد.

بازدید مسئولان قضایی آذربجان شرقی از آزاد راه تبریز – ارومیهبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، بابک محبوب علیلو معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی به همراه مدیرکل حمل و نقل جاده‌ی و راهداری استان از مراحل پایانی و تکمیلی قطعه پنجم آزاد راه تبریز – ارومیه بازدید کرد.

بازدید از این آزاد راه در راستای اجرای مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان و با هدف کمک به حل مشکلات حقوقی عوامل اجرایی این پروژه و تسریع در تکمیل و اتمام آن صورت گرفت.

محبوب علیلو در این بازدید از تلاش و فعالیت پیمانکاران، عوامل اجرایی و راهداری استان قدردانی کرد و گفت: دستگاه قضایی در کنار مسئولان اجرایی از هیچ تلاشی برای تأمین امکانات رفاهی و خدماتی به مردم فرو گذار نخواهد کرد.

در جریان این بازدید اعلام شد که تا چند روز آینده ۲۳ کیلومتر از باند دوم این قطعه و از سه راهی خاصبان تا روستای خور خور برای تردد خودرو‌ها آماده خواهد شد. این قطعه به طول ۳۱ کیلومتر از روستای سرای تا سه راهی خاصبان در چهار باند (دو باند رفت و دو باند برگشت) ساخته می‌شود و هم اکنون یکی از باند‌های آن زیر بار ترافیک قرار دارد.

حد فاصل این مسیر به دلیل اتصال راه‌های ارتباطی روستا‌های اطراف از جمله روستای خور خور و مسیر گوگان یکی از پر تردد‌ترین مسیر‌های این آزاد راه است.

براساس گزارش‌های محلی بیشترین حوادث رانندگی این آزاد راه در این محور روی می‌دهد.

آزاد راه تبریز ارومیه به طول ۱۳۱ کیلومتر در چهار قطعه و به صورت چهار بانده به شرح زیر ساخته می‌شود.

قطعه اول به طول ۲۵/۵ کیلومتر از ارومیه تا ساحل غربی دریاچه ارومیه (کوه زنبل)، قطعه دوم از ساحل غربی تا روستای سرای و شامل پل میانگذار دریاچه ارومیه و قطعه سوم به طول ۲۹ کیلومتر از ساحل شرقی دریاچه تا سه راهی جریزه اسلامی است.

به جز قطعه سوم که عملیات آن همراه با حفر تونل‌های آن در دست اجراست قطعات یک و دو به صورت کامل و قطعه چهارم به شرح فوق زیر بار ترافیک قرار دارند.

این آزاد راه به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی به ویژه در ایام تعطیلات و تابستان یکی از پر تردد‌ترین محور‌های مواصلاتی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *