رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اعتبارات تامین سَم برای مقابله با ملخ‌ها ناکافی است/مجلس و دولت باید بهتر عمل می‌کردند

13:25 - 23 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۰۶۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی» در مجلس با بیان اینکه اعتبارات تامین سَم برای مقابله با ملخ‌ها ناکافی است، گفت: مجلس و دولت باید در این زمینه بهتر عمل می‌کردند.
اعتبارات تامین سَم برای مقابله با ملخ‌ها ناکافی است/مجلس و دولت باید در این زمینه بهتر عمل می‌کردند/ نگرانی از تخم‌ریزی ملخ‌هاعلی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی با اشاره به آسیب‌شناسی هجوم ملخ‌ها به استان‌های جنوبی کشور و بررسی این موضوع در «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: تاکنون دو تیم از کمیسیون برای بازدید از مناطق مورد هجوم ملخ‌ها ماموریت داشته‌اند.
 
وی با اشاره به اقدامات سازمان حفظ نباتات و وزرات جهاد کشاورزی در این زمینه افزود: اغلب این اقدامات با توجه به وجود امکانات فعلی قابل قبول بوده است اما اشکال کار اینجاست که ما چند سالی که موضوع هجوم ملخ‌ها را نداشتیم، متأسفانه آنطور که باید در زمان شروع این آفت آماده نبودیم.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: عدم آمادگی لازم در حال حاضر باعث شده تا آرام آرام بحث هجوم ملخ‌ها در استان‌های مطرح شود  که  البته باید از این مسئله هر چه سریع‌تر جلو گیری کنیم .
 
سخنگوی «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شایدیکی دیگر از ایرادات این باشد که وزارت جهاد کشاورزی بخشی از دستگاه‌های مربوطه در این زمینه را کنار گذاشته بود، اما با این حال با امکانات موجود مسئولین در تلاش هستند تا این موضوع برطرف شود.
 
ابراهیمی با بیان اینکه تأمین اعتبار برای تامین سم جهت مقابله با این آفت است، یکی از اساسی‌ترین مسئله مسئولین در شرایط فعلی است،بیان داشت:مجلس و دولت باید در حیث موضوع تامین اعتبارات در این بخش مقداری بهتر عمل می‌کردند.
 
این نماینده مجلس تأکید کرد: البته شاید اگر امکانش بود و می‌ توانستیم به صورت بیولوژیکی با ملخ‌ها مقابله کنیم  بهتر بود، اما باید دانست که مقابله با این تعداد ملخ جز با سم پاشی راه حل دیگری ندارد و خدای ناکرده اگر هجوم ملخ‌ها به مناطق مرکزی کشور وارد شود می‌تواند محصولات کشاورزی را مورد تهدید جدی قرار دهد.
 
ابراهیمی با اشاره به سلسله جلسات کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی پیرامون این موضوع اظهارداشت: در حال حاضر برخی از گزارشات حاکی از این است که مسئولین تقریباً بر اوضاع مسلط شده‌اند، اما نباید به هیچ وجه این موضوع را  دور  از ذهن نگه داشت.
 
سخنگوی «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی» با بیان اینکه باید بسیار مراقب باشیم که ملخ‌ها نتوانند نسل بعدی خود را تخم‌ریزی کنند، گفت: کمیسیون در هفته‌های آینده این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *