ماجرای سرقت گوشواره دختر قیامدشتی

19:31 - 21 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۴۶۵۸
سرپرست کلانتری ۱۷۴ قیامدشت گفت: ماموران کلانتری قیامدشت موفق به دستگیری مردی به اتهام سرقت گوشواره دختربچه‌ای چهار و نیم ساله شدند.

سرهنگ علی اکبر قشقایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه اظهار داشت: ساعت ۱۶:۴۰ دقیقه روز اول خرداد ماه جاری بود که مردی هراسان به معاونت تجسس کلانتری ۱۷۴ قیامدشت مراجعه و اعلام کرد: ظهر امروز در حالیکه در خانه در حال استراحت بودیم، صدای دخترم آمد و وقتی بیرون رفتیم متوجه شدیم که او در حال گریستن است. دختر من حدودا چهار و نیم ساله است و براساس گفته‌های همسایه‌ها که بعد از سرقت شدن گوشواره دخترم به محل حادثه رسیده بودند، متوجه شدم یک پراید مشکی رنگ با چهار سرنشین شامل یک دختربچه، دو زن و یک آقا اقدام به سرقت از دخترم در ساعات خلوتی ظهر کرده‌اند.

وی گفت: به این ترتیب سریعا تحقیقات تیمی از ماموران عملیات کلانتری، در محل حضور یافتند و تحقیقات اولیه خود را آغاز کردند که مشخص شد خودروی سارقان شش مرحله به صورت دستی معامله شده تا نهایتا به خانم ۳۰ ساله‌ای با هویت معلوم ساکن شهرستان ورامین فروخته شده است.

سرپرست کلانتری قیامدشت افزود: به این ترتیب ماموران کلانتری به آدرس ثبت شده برای متهم احضاریه فرستادند که بعد از مدتی به دلیل اصرار‌های ماموران تجسس برای حضور صاحب اصلی خودرو در کلانتری، مردی سوار بر خودروی پراید مشکی رنگ به کلانتری آمد. زمان مراجعه این مرد به کلانتری، ماموران متوجه شدند او همان فردی است که در روز سرقت پشت فرمان خودرو نشسته بود و به این ترتیب با هماهنگی‌های قضائی تحقیقات از این آقا را آغاز کردند و این آقا که در برابر مدارک متقن پلیسی چاره‌ای جز اعتراف نداشت بیان داشت: ایده این سرقت را من خودم دادم و صاحب ماشین و دوستش که فرزند شش ساله‌ای دارد پذیرفتند. روز واقعه در خیابان‌ها می‌چرخیدیم تا سوژه‌ای پیدا کنیم که در محل حادثه دختربچه چهار و نیم ساله را دیدیم و به دختر شش ساله دوست صاحب ماشین گفتم که برود با او صحبت و راضی اش کند برای بازی به کوچه بالایی بیاید. این دختر شش ساله نیز بی خبر از همه جا، همین کار را کرد و بعد از اینکه طعمه به نزدیکی ماشین مان رسید، هر دو خانم از ماشین پیاده شدند و با ترساندن این دختربچه گوشواره هایش را از او گرفتند و بعد از اقدام به سرقت و قبل از رسیدن خانواده و همسایه‌ها از محل گریختیم.

این متهم درباره فروختن مال سرقتی نیز توضیح داد: گوشواره نیز به دلیل اینکه فاکتور نداشت توسط هیچ طلافروشی خریداری نشد و من که چاره‌ای جز رفتن به سراغ مالخر نداشتم، به مالخری مراجعه کردم و این گوشواره سه میلیونی را به قیمت ۸۰۰ هزار تومان به او فروختم.

در انتها سرهنگ علی اکبر قشقایی، سرپرست کلانتری ۱۷۴ قیامدشت با اعلام این خبر بیان داشت: پرونده به همراه متهم به پلیس آگاهی ارسال شد تا سایر متهمان شناسایی و دستگیر شوند. ضمن آنکه با توجه به گرم شدن هوا و طولانی شدن روز که باعث می‌شود کودکان در کوچه‌ها برای بازی حضور داشته باشند حتما مراقبت لازم را والدین انجام دهند؛ اشیای گرانقیمت و طلاجات همراه کودکان نباشد و توصیه‌های لازم را در صورت نزدیک شدن افراد غریبه به آن‌ها گوشزد کنید تا سریعا در صورت رخداد‌هایی اینچنینی، کودکان خانواده شان را در جریان موضوع قرار بدهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *