اتحادیه اروپا از سرگیری مذاکرات با انگلیس را درباره برگزیت غیرممکن خواند

16:22 - 21 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۴۵۷۲
اتحادیه اروپا در واکنش به وعده‌های کاندیدا‌های رنخست وزیری انگلیس مبنی بر دستیابی به توافق جدید با این اتحادیه، این ادعا را ناممکن توصیف کرد.
اتحادیه اروپا از سرگیری مذاکرات برگزیت را غیرممکن خواندبه گزارش گروه بین الملل ؛ وزیر امور اروپایی آلمان می‎گوید که اتحادیه اروپا مرعوب تهدیدات نمی‌شود و انگلیس به توافق بهتری برای برگزیت دست نخواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک، بروکسل که پیشتر گفته بود توافق برگزیت به دست آمده با «ترزا می» نخست وزیر مستعفی انگلیس را مجددا مورد مذاکره قرار نداده و با خروج توافقی بدون پرداخت هزینه انگلیس موافقت نخواهد کرد، روز سه شنبه تاکید کرد مرعوب تهدیدات انگلیس در این مورد نخواهد شد.

«مایکل روت» وزیر امور اروپای آلمان می‎گوید: "اتحادیه اروپا و کشور‌های عضوش تحت فشار قرار نخواهند گرفت. من تمایلی برای از سرگیری مذاکرات نمی‌بینم. کاندیدا‌ها این موضوع را در کارزار درون حزبی خود کاملا به خاطر داشته باشند. "

روت همچنین تاکید کرد جانشینان احتمالی نخست وزیر انگلیس، باید با در نظر داشتن این موضوع به طرح وعده‌هایی مانند دستیابی به شرایط بهتر برای جدایی از اتحادیه اروپا بپردازند.

سخنگوی کمیسیون اروپا نیز با طرح این موضوع که نخست وزیر جدید انگلیس قادر به تغییر توافق برگزیت که در دولت می‌ حاصل شده نخواهد بود، اظهارات وزیر امور اروپای آلمان را تایید کرد.

در پی ناکامی ترزا می‌ نخست وزیر انگلیس در اجرایی کردن برگزیت و استعفای وی از این سمت، حزب محافظه کار اقدام به آغاز فرآیند انتخاب جانشین وی کرده است. ۱۰ کاندیدای سمت نخست وزیری انگلیس تاکنون وعده‌های مختلفی مبنی بر تغییر توافق برگزیت یا عدم پرداخت حق خروج را مطرح کرده‎اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *